Usta Analist: Bu Altcoin, Performansı ile Bitcoin’i Gölgede Bırakacak

Yakından takip edilen kripto para analisti ve trader'ı Altcoin Sherpa, Ethereum (ETH), XRP (XRP) ve iki düşük değerli altcoin için yaptığı analizleri güncelledi.
16:20
27 Eylül 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Yakından takip edilen kripto para analisti ve trader’ı Altcoin Sherpa, Ethereum (ETH), XRP (XRP) ve iki düşük değerli altcoin için yaptığı analizleri güncellerken, en büyük altcoin ETH’nin performansıyla Bitcoin’i (BTC) gölgede bırakmasını beklediğini söyledi.

Analistin Listesindeki Altcoin’ler

Anonim kripto para analisti ve trader’ı Altcoin Sherpa, 180 binden fazla Twitter takipçisine Ethereum/Bitcoin işlem çiftinin (ETH/BTC) mevcut seviyelerden toparlanmaya başladığı belirterek şu ifadelerini kullandı:

Bu, bu bölgenin civarında sıçramalı. Bu aralığın denge bölgesi ve 200 günlük üstel hareketli ortalamaya yakın bir bölgede hareket ediyor. Genel olarak harika bir hamle fırsatı ama bunun mevcut piyasa koşullarında patlak vereceğini henüz göremiyorum.

Analistin yükseliş beklediği ETH/BTC grafiği, Ethereum’un muhtemelen Bitcoin‘den daha fazla değer kazanacağını işaret ediyor. ETH/BTC çifti, yazım sırasında Altcoin Sherpa’nın işaret ettiği denge bölgesinin üzerinde, 0.0685 BTC’den (bin 385 dolar) işlem görüyor.

Son günlerde yaptığı çıkışla adından sıkça söz ettiren XRP‘yi analiz eden analist, şu anda piyasa değerine göre en büyük altıncı kripto paradan düşüş beklediğini ancak Bitcoin’in güç gösterip yükselmesi halinde bu durumun değişeceğini belirterek, “200 günlük üstel hareketli ortalamayı (EMA) test etti, ancak önceki fiyat ile EMA arasında bu kadar büyük bir boşluk olduğu göz önüne alındığında bunun yukarı yönde hareket etmesini beklemiyorum. Düşmeden önce biraz daha konsolide olduğunu görmemiz gerektiğini düşünüyorum. BTC toparlanacak olursa bu analizim de değişir.” ifadelerini kullandı.

En güçlü Ethereum rakiplerinden biri olarak gösterilen Algorand‘ı (ALGO) da analiz eden Altcoin Sherpa, ALGO‘nun daha düşük seviyelere doğru geri çekilmesini öngörerek, “Bunu satın almak için 0,35 dolar veya daha düşük bir seviyeyi bekliyorum.” dedi.

Altcoin’de Yüzde 30’luk Ralli Öngörüsü

Analistin radarındaki son altcoin ise Reserv Token (RSV) olarak bilinen varlığa dayalı stablecoin’in fiyat istikrarını kolaylaştırmak için tasarlanmış bir kripto para olan Reserv Rights Token (RSR). Altcoin Sherpa’ya göre, RSR’nin mevcut fiyatlardan yaklaşık yüzde 30’luk bir ralli başlattı:

En yüksek menzile gidiyor (0,0099 dolar). Bu bölgeye ulaştığında dikkatli olunmalı: 200 günlük EMA + yüksek menzil.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar