Kritik Metrikler Yükselişte: Popüler Altcoin, Yeni Bir Yükselişe mi Hazırlanıyor?

Özet

  • Kripto analiz platformu DappRadar, Polygon'un (MATIC) Mart ayı performansını değerlendirdi ve kritik metriklerdeki yükselişe dikkat çekti.
17:15
7 Nisan 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasasındaki volatilite, Mart ayında önemli bir artış gösterdi. Bitcoin (BTC), Mart ayının başlarında düşüşe geçse de ayın ilerleyen haftalarında yeniden yükselişe geçerek değer artışlarına hız kazandırdı ve bu süreçte 28.500 dolar seviyelerini aştı. Kripto para piyasası da BTC’deki değer artışlarının etkisiyle yükselişe geçti. Kripto veri analizi platformu DappRadar da Polygon’un (MATIC) Mart ayı performansını değerlendirerek on-chain metriklerine dikkat çekti.

Kripto Para Piyasasının Mart Ayı Performansı

Mart ayı, kripto para piyasasındaki volatilitenin önemli ölçüde artış gösterdiği bir zaman dilimi oldu. Mart ayının başlarında düşüşe geçen Bitcoin, ayın ilerleyen haftalarında yeniden yükselişe geçerek değer artışlarına hız kazandırdı ve 20.000 dolar seviyelerinden 28.500 dolar seviyelerine kadar yükseldi. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, bu süreçte yeniden yükseliş yönlü bir ivme yakaladı. Kripto para ekosisteminin toplam piyasa değerinde de önemli bir artış kaydedildi.

DappRadar, On-Chain Metriklerini Paylaştı

Polygon blokzincirinin yerel kripto para birimi MATIC, kritik metriklerdeki yükselişe rağmen Mart ayında lider kripto para birimi Bitcoin’e ve kripto para piyasasındaki çoğu altcoin’e kıyasla nispeten düşük bir fiyat performansı sergiledi. MATIC, Mart ayı içerisinde 0,95 dolar ile 1,25 dolar seviyeleri arasında konsolide oldu ve piyasadaki çoğu kripto para biriminin aksine güçlü bir yükseliş ivmesi yakalayamadı.

Kripto para piyasası, Nisan ayına da yüksek bir volatilite ile başladı. DappRadar kripto para piyasasındaki bu yüksek volatilite devam ederken Mart ayına ilişkin on-chain verilerini paylaştı ve Polygon adına kritik metriklerin yükselişine dikkat çekti. Mart ayında Polygon’un (MATIC) günlük benzersiz aktif cüzdan sayısında (dUAW), önemli bir artış kaydedildi. DappRadar verilerine göre günlük benzersiz aktif cüzdan sayısı, Mart ayında 138.081’e ulaşarak Şubat ayına kıyasla %53’lük bir artış gösterdi.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI