Türkler Bu Altcoini Aldığına Pişman Mı Olacak? En Büyük Altcoinlerden!

Özet

  • Popüler metaverse altcoin için gelecek pek parlak değil. Sırada ne avr?
17:30
7 Nisan 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Özellikle 2021 yılından bu yana Türk kripto yatırımcıları tüm dünyayla birlikte bu altcoinden satın aldı. Herkes heyecanlıydı çünkü tarihi bir erken dönem yatırım fırsatı yakaladıklarını düşünüyorlardı. Facebook bile bu alanda çalışmaya başlıyor ve hatta ismini değişebilecek kadar ileri gidiyordu. Peki sonra ne oldu?

The Sandbox (SAND)

Sandbox fiyatı 24 Mart’tan bu yana 0,65 doların altında kaldı. Azalan aktif kullanıcılar ve kâr rezervasyonu yapan balinalar kritik engeller. SAND fiyatı nasıl tepki verecek? Sandbox fiyatı ve ağ çekişi, Şubat 2023’teki son yerel en yüksek seviyesinden bu yana bocaladı. Sandbox ekibi 3 Nisan’da, bu ayın sonunda yapılacak Mega City 3 lansmanı öncesinde yeni ortaklıklar duyurdu. Metaverse anlatısına karşı azalan ilgi The Sandbox bir sonraki büyüme aşamasını tetiklemek amacıyla 40’tan fazla markayla ortaklık kurmaya hazırlanıyor.

Eş zamanlı olarak Disney ve diğerleri metaverse ekibini küçültüyor hatta bazıları ekipleri pasif hale getiriyor. Bu durum SAND Coin’in geleceğini de olumsuz etkiliyor. Eğer metaverse etrafındaki hype bu denli büyük ölçüde sönmeseydi yatırımcılar çok daha iyi noktada bir token fiyatı görebilirdi.

SAND Coin Yorum

Geçtiğimiz haftalarda, metaverse projesi günlük 1.000 aktif kullanıcıyı korumakta zorlandığı için Sandbox (SAND) fiyat artışı yavaşladı. Santiment tarafından sağlanan verilere göre, Sandbox 31 Mart’tan bu yana günlük 1.000 kullanıcı çekmeyi başaramadı.

Geçmiş veriler, Sandbox’ın fiyatının genellikle ağ üzerinde etkileşimde bulunan aktif kullanıcılar 1.000’i aştığında arttığını göstermektedir. Sandbox yeni kullanıcıları çekemez ve mevcut oyuncularını elinde tutamazsa SAND fiyatı düşüşte kalabilir. Benzer şekilde, bir grup kripto balinası arasındaki hafif SAND satışı, düşüş görünümüne güvenilirlik katıyor. Santiment’e göre, 1.000.000 ila 10 milyon tokenlik bakiyeleri olan balinalar 49 milyon SAND tokeni elden çıkardı.

Bu balina grubu 7 Nisan itibariyle 31 milyon dolar değerinde SAND sattı. Bu satış eğilimi devam ederse, piyasayı büyük miktarda token ile doldurabilir ve fiyatın daha da düşmesine neden olabilirler. Peki aynı soruya tekrar eğilelim, SAND Coin fiyatı yükselir mi? Şimdilik güncel veriler bu ihtimale kapı kapatıyor. Fiyat 0,6 desteğini kırdığı senaryoda 0,5 ve 0,43 dolara kadar düşebilir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI