Yüzde 300! JOE Neden Yükseliyor? Trade JOE Token Müjdeyi Verdi!

Özet

  • DeFi altcoin popülerliğini artırıyor. Son gelişmelerle fiyatı 3'e katlandı.
17:00
7 Nisan 2023
Okuma Süresi: 3 Dakika

Son zamanların sessiz boğalarından biri de JOE Token oldu. Fiyatı ciddi anlamda değer kazandı. Henüz birkaç ay önce 0,2 doların altında bulunan fiyat bugün neredeyse %300 daha yukarıda. Peki fiyattaki bu devasa büyümenin sebebi nedir? JOE Token bugün hangi müjdeyi verdi. Yatırımcıları neler bekliyor?

JOE Neden Yükseliyor?

JOE, Trader Joe’nun Likidite Defteri modelinin ilk beş DEX arasına girmesiyle yükselişe geçti. Özellikle DeFi ile ilgilenenler JOE’nun AMM çözümünün ne denli başarılı olduğunu fark etmiştir. Bu fiyattan bağımsız olarak tasarım açısından pozitif bir durumdu. Elbette kullanım kolaylığı sayesinde daha fazla kullanıcıyla dolaylı yoldan fiyatı da artırabilir. Projenin sosyal medya hesabı, Trader Joe’nun ilk hafta toplam ARB işlem hacminin %15,7’sini oluşturduğunu bildirdi. JOE teşvikleri ARB’nin likiditesinin artmasında etkili olurken, DEX’in sermaye verimliliğinin geliştirilmesinde ekibin yaptığı yenilikler büyümenin arkasındaki birincil nedendir.

Trader Joe, 2022’nin 4. çeyreğinde v2 yükseltmesiyle birlikte Uniswap v3‘ün likidite modeliyle rekabet eden bir Likidite Defteri (LB) modeli başlattı. Trader Joe’nun modeli, likidite sağlayıcıların (LP’ler) sermaye verimliliğini artırmak için belirlenen “fiyat kutularına” likidite eklemesine olanak tanıyor. Bir Delphi raporu, tasarımının “sıfır kayma” sunduğunu ve “değiştirilebilir yapısı nedeniyle çok daha fazla esneklik sağladığını ve LP’ler için daha iyi esneklik ve deneyim sağladığını” belirtti. Bu açıdan bakıldığında JOE zamanla daha da başarılı olabilir.

JOE Token Müjdeyi Verdi

JOE ayrıca bugün Liquidity Book V2.1 için de müjdeyi verdi. Peki bunlar ne gibi artılar sağlıyor?

  • Autopools otomatik likidite sunuyor
  • sJOE ile Avalanche ücret paylaşımı üzerine V2.1 havuzları
  • sJOE yakında Arbitrum + BNB’de
  • 1 gas maliyetini ~%30-40 oranında düşürür
  • 1, V2 havuzlarından geçiş gerektirir
  • İzinsiz Havuzlar
  • Maker limit emirleri (ileri tarih)

Autopools aracılığıyla otomatik likidite stratejileri geliyor. Autopool stratejileri ‘Black Box aracılığıyla zincir dışı komut dosyaları kullanılarak yürütülür. Stratejiler dinamik olarak güncellenebilir, piyasa koşulları için optimizasyon sağlar ve performansı artırmak için sürekli bir yineleme sürecine izin verir. Liquidity Book’un üzerine inşa edildiği değiştirilebilir mimari sayesinde, tüm ücretler artık tahakkuk ettikçe aktif box’a bileşik olarak aktarılmaktadır. Bu optimizasyon, Likidite Defterinde işlem yaparken veya pozisyon yönetirken gas maliyetini ortalama %30-40 oranında azaltır. Ve daha birçok detay Trader JOE platformunu daha iyi hale getirecek. Bunun heyecanıyla yatırımcılar bir süredir elindeki JOE Token varlığını artırıyor.

Fiyat çok kısa sürede %300’e yakın bu yüzden artış yaşadı.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI