X


Kriptolarda Kızıl Cuma: AVAX, XRP, ADA, HOT ve MATIC Yorumları

Kripto para birimlerinde aşağı yönlü hareket sürerken AVAX, XRP, ADA, HOT ve MATIC de gerilemeden paylarına düşeni aldılar.
09:15
27 Ağustos 2021

Haftaya oldukça iyi bir başlangıç yapan kripto para birimleri, haftanın geri kalanında beklenen performansı sergileyemedi. Bitcoin’in düşüşü ile birlikte aşağı yönlü bir seyir izlemeye başlayan kripto para birimlerinde gözle görülür düşüşler yaşanıyor.

Son Günlerin Yıldızı: Avalanche

Son zamanlarda gerek geliştirmeleri ile gerekse de fiyat performansı ile adından sıkça söz ettiren Avalanche (AVAX) de yaşana düşüşten payına düşeni almış gibi görünüyor. 17 Ağustos’ta başlattığı artış hareketini 24 Ağustos’a kadar adım adım sürdüren AVAX, 58,9 dolara kadar yükseldi.

24 Ağustos itibari ile piyasanın da etkisi ile geri çekilmeye başlayan AVAX, son 24 saatte yaklaşık olarak yüzde 5 değer kaybetti ve yazının kaleme alındığı an itibari ile 41 dolar bandında işlem görüyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Son 1 ay içinde %250’nin üzerinde artış kaydetmiş olan AVAX’ın rekor seviyesinin 59,9 dolar olduğunu ifade edebiliriz. Analistler, piyasanı yeniden yükselişe geçmesi ile birlikte piyasa değeri bakımından en büyük 23. kripto para konumunda bulunan AVAX’ın yeni bir rekor kırabileceğini düşünüyor.

XRP ve ADA Gerilemesi

2021 yılı içinde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) davası sebebiyle XRP’den ve akıllı sözleşme geliştirmeleri sebebiyle Cardano’dan (ADA) sıkça söz ettik. SEC davası XRP’nin fiyatını olumsuz etkilerken, akıllı sözleşme gelişmeler ve hard fork ADA’nın fiyatını oldukça pozitif etkiledi.

Öte yandan yaşanan son gerileme ile birlikte XRP %3,2 ve ADA %1,8 gerileme kaydetti. Yazının kaleme alındığı an itibari ile XRP 1,08 dolardan işlem görürken ADA 2,55 dolardan işlem görüyor.

Analistlere göre XRP fiyatı şu an için hem genel piyasaya hem dava gelişmelerine bağlı. Ancak XRP yatırımcılarının büyük çoğunluğu yıl bitmeden kripto para biriminin 5 doları görmesini bekliyor.

Buna ek olarak ADA geçtiğimi günlerde kendisine 2,9 dolar ile yeni bir rekor seviye belirledi ve Eylül ayındaki hard fork ile piyasa hacmi bakımından en büyük 3. kripto para biriminin yeni rekorlar kırması bekleniyor.

HOT ve MATIC

Yazının yayına hazırlandığı sırada son 24 saatte yaşadığı %5,4’lük gerileme ile 0,0097 dolardan işlem gören HOT, 2021 yılındaki performansı ile adından söz ettiren bir başka kripto para birimi olarak karşımıza çıkıyor.

Analistlere göre eğer piyasa yönünü yeniden yukarıya çevirirse HOT’ın ilk olarak 0,01 dolarlık direnci kırması gerekiyor.

Buna ek olarak Polygon da (MATIC) %3,8’lik gerileme ile 1,38 dolardan işlem görüyor ve önündeki ilk direncin 1,42 dolarda olacağı düşünülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI