X


Kriptolar Sert Düşüyor Ama Bu Coin’lerde Umut Var: BTC, ADA, EOS, THETA ve AAVE

Bu hafta bu 5 kripto para birimine dikkat!
08:23
11 Ocak 2021

Son zamanlarda hem Bitcoin hem de kripto para birimlerine yatırım yapan kişi ve kurum sayısı giderek artıyor. Zaman zaman yaşanan derin düzeltmelere rağmen 1 aydır devam eden Bitcoin boğası da bunun en net kanıtı olarak nitelendiriliyor.

Bunun yanında şu anda piyasada bir düşüş havasının hakim olduğu görülüyor. Ancak unun geçici bir düzeltme olduğunu düşünen analistler önümüzdeki hafta bu 5 kripto para birimine odaklanılması gerektiğini ifade ediyor.

Bitcoin’e Dikkat

Bitcoin çok uzun zamandır bir ralli içinde bulunuyor ve fiyat yaklaşık olarak 25 gündür rekor üzerine rekor kırıyor. BTC yükselişi devam ettikçe piyasada bir FOMO oluştuğu ve satın alma baskının arttığı görüldü. Ancak her satın alma baskısı ve ani yükseliş beraberinde derin bir düzeltmeyi getirdi. Son 24 saat içinde BTC’de görülen %12’lik düşüş de bu olguyu kanıtlıyor.

Analistlere göre şu anda BTC’de dikkat edilmesi gereken ilk seviye 36.518 dolar seviyesi. Çünkü eğer bu seviyenin üzerine çıkılabilirse, boğaların hala düşük seviyeleri satın alma fırsatı olarak değerlendirildiği anlaşılmış olacak. Boğalar fiyatı 41.959 doların üzerine çıkarırsa da yükseliş trendi bir sonraki hedef hedef 45.000 dolar ve ardından 50.000 dolar ile devam edebilir.

Bununla birlikte eğer ayılar fiyatı 36.518 doların altına çekerse 27.000 dolar seviyesine doğru serbest düşüş başlayabilir.

Cardano ve EOS

Analistlerin açıklamalarına göre Cardano (ADA) yaşanan düşüşe rağmen hala bir  yükseliş eğiliminde bulunuyor. ADA 0,2632 ile 0,3542 dolar arasında seyrediyor ve bu da pozitif bir bölge olarak nitelendiriliyor. Yapılan açıklamalara göre boğalar şu anda 0.34 dolar seviyesinin yakınında sert bir dirençle karşı karşıya ancak olumlu bir işaret, henüz panik satış belirtisi olmaması.

Öte yandan EOS, 2,20 ile 3,94 dolar arasında geniş bir aralıkta işlem görüyor. Analistlere göre keskin düşüşe rağmen boğalar hareketli ortalamaları savunursa, EOS/USD çifti yine 3,949 dolar civarında genel dirence yükselmeye çalışabilir. Bu seviyedeki bir kırılma ise 5.698 dolara ulaşabilecek yeni bir yükseliş trendinin başlangıcı olarak değerlendiriliyor.

THETA ve AAVE

Analistlerin açıklamalarına göre THETA şu anda son birkaç gündür yükseliş trendinde konsolide oluyor. Şu an için THETA’da her yükseliş hareketi bir satış baskısı tarafından engelleniyor. Ancak bu satış baskısının emilmesi durumunda bu hafta içinde THETA’da ciddi yükseliş trendlerinin görülebileceği düşünülüyor. THETA ile ilgili detaylı bilgilere “THETA Coin Nasıl Alınır?” yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak analistler bu hafta içinde AAVE’in takip edilmesi gerektiğini düşünüyor. Yapılan açıklamalara göre alıcılar fiyatı 135.99 doların üzerine çıkarabilirse, yükseliş eğilimi bir sonraki muhtemel hedef olan 150 dolarla devam edebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar