reklamı kapat

Kripto Vadisindeki Blockchain Firmalarının Değerlemesi Düştü

“Kripto Vadisi” olarak bilinen İsviçre Zug şehrindeki en büyük 50 Blockchain ile ilgili firmanın birleşik değerlemesi 2019'da neredeyse yarı yarıya düştü.
18:10
23 Ocak 2020

Ortaya çıkan son haberlere göre endüstride “Kripto Vadisi” olarak bilinen İsviçre Zug şehrindeki en büyük 50 Blockchain ile ilgili firmanın birleşik değerlemesi 2019’da neredeyse yarı yarıya düştü.

Kripto Vadisi Değerlendirmesi

İsviçreli yatırım firması CV VC, 22 Ocak’ta Davos, İsviçre’de düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’nda yeni bir rapor yayınladı ve geçen yıl Kripto Vadisi’ndeki Blockchain ve kripto para birimi endüstrilerini değerlendirdi. Rapora göre, Ethereum ağının yerel kripto para birimi olan ETH’deki değerleme ve bunu takip eden fiyat düşüşü, ilk 50 şirketin değerlemesinde %40’lık bir düşüşe yol açtı.

CV VC direktörü Ralf Kubli, Dünya Ekonomik Forumu’ndaki Cointelegraph’a yaptığı açıklamalarda, kriptoyla ilgili tüm firmaların sonuçta token fiyatlarından etkilendiğini, ancak fon girişlerinin ve istihdamın incelenmesinin önemli olduğunu dile getirdi ve şunları ekledi:

Genel finansman arttı, bu yüzden ilk 50’de saydığımız projelere akan gerçek para da arttı, bu temelde büyümemiz için gerçekten önemli bir gösterge.

Öte yandan rapor, ilk 50 projeye sağlanan fonun 2019’un ilk yarısında 3,8 milyar dolardan 2019’un ikinci yarısında 4 milyar dolara yükseldiğini ortaya koydu. Ayrıca en iyi seçilen projelerde şu anda İsviçre ve Lihtenştayn’da çalışan 4.400’den fazla kripto ve Blockchain uzmanından 733’ü çalışıyor.

İlk 50’deki Değişiklikler

Kubli’nin de belirttiği gibi ilk 50 şirket yıllık performanslarına bağlı olarak her yıl değişiyor. 2019 yılında listeye Facebook tarafından piyasaya sürülecek olan Libra, kripto para borsası Bittrex Global ve Ethereum geliştirme şirketi CasperLabs da dahil olmak üzere birkaç önemli projenin eklendiği ifade edildi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.