X


Kripto Paraların Geleceği

Kripto paralar nasıl bir geleceğe sahip?
23:17
6 Mart 2021

Kripto para birimleri şu sıralar dünyanın en popüler varlıkları arasında yer alıyor. Bitcoin’in 58.000 dolara yükselmesi ve bazı kripto para projelerinin kısa sürede %1.000 gibi yükselişler elde etmesi bu varlık sınıfını bir anda dünyanın en çok konuşulanları arasında sokmayı başardı. Kripto paralar ilk defa Satoshi Nakamoto tarafından insanların hayatlarına dahil edildi. Lider kripto para birimi Bitcoin, mucit Nakamoto tarafından eşler arası alım satım aracı olarak tasarlansa da bunun artık değer saklama aracı haline geldiği görülüyor.

Buna rağmen sektör Bitcoin’in etrafında neredeyse bundan bağımsız olarak büyüdü. Ethereum gibi farklı projelerin sunduğu imkanlar ise kripto paraları Bitcoin’in çok ötesine taşıdı. Kripto para ekosistemi şu an için geleneksel bankacılık sisteminde yapılabilen neredeyse her şeye ev sahipliği yapıyor. Bu da kripto paraların sadece bir yatırım aracından çok, geleceğine teknolojisi olduğunu gösteriyor.

Kripto paraların bu yönü de gelecek konusunda yatırımcıların endişelenmekten çok umutlanmasını sağlıyor.

Kripto Para Analiz

Kripto para analizi konusunda hiçbir analist geleceğe yönelik net bir fiyat tahmini yapamasa da döngülere bakıldığında bunun hakkında konuşmak mümkün gözükmekte. Bitcoin’in her blok ödülü yarılanması ile (4 yılda bir yaşanıyor) boğa rallisine başlaması, 2024 yılının oldukça pozitif geçebileceğine işaret etmekte.

Buna karşı her boğa piyasasından 1 yıl sonra ayı yani düşüş piyasası yaşanması, 2022 yılı için tehlike arz ediyor olabilir. Kripto paraların geleceğinin sundukları teknoloji ve eşsiz özellikler ile oldukça parlak olması ise durumu çok daha değişik boyutlara getirebilir. Artık sadece insanlar değil kurumlar ve Tesla gibi devler de BTC yatırımı yapmakta ve BTC’nin piyasa döngüsü bununla beraber değişebilir.

Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık BTC alması, artık ayı piyasası döngüsünden çıkılmasını sağlayabilir. Kripto para yatırımcılarının ise şimdiden ciddi yükselişler için hazırlık yaptıkları görülüyor. Peki bu devrime tam olarak nasıl hazır olunabilir?

Kripto Para Satın Alma

Kripto para devrimine katılmak için yapılacak en mantıklı şey, kripto para almak olabilir. Tabii ki bu konuda yatırımcılar her zaman kendi araştırmalarını yapmalı. Lider kripto para birimi Bitcoin ve yüzlerce kripto para ise direkt olarak Binance üzerinden rahatlıkla alınabilmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar