X


Kripto Para Piyasası Yeniden Yükselişe Geçti: İşte Son Veriler

Kripto para piyasası yeniden yükselişe geçti.
17:59
2 Haziran 2021

Kanlı geçen mayıs ayından sonra kripto para yatırımcılarının büyük bir kısmı umutlarını kaybetse de durum yeniden toparlanmaya başladı.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 30.000 dolara kadar geriledi. Bu düşüş Korku ve Açgözlülük Endeksinin de 10 seviyesinin altına çekilmesine yol açtı. Kripto para yatırımcılarının korkuya kapıldığı anlarda balinaların ise alım yaptığı hem Glassnode hem de Crypto Quant verilerinde ortaya konmuştu. Şimdi ise balinaların alım yapma sebebi ve bunun etkisi ortaya çıkıyor.

Yükselişe DOGE ve BNB Liderlik Ediyor

Kripto para piyasasının son 24 saat içerisindeki durumuna bakıldığında en çok altcoinlerin hareketlendiği görülüyor. Top 10 kripto para arasında %31 yükseliş elde eden DOGE, bu ralliye liderlik ediyor. Aslında DOGE’un daha önceki tarihlerde de kripto para piyasasına yükseliş konusunda liderlik ettiği görülmüştü ve tecrübeli yatırımcılar şaşırmamış olabilir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Top 10 içerisinde önemli bir sıçrama elde eden bir diğer kripto para ise Binance Coin (BNB) oldu. BNB, 24 saat içerisinde %16 yükseliş kaydederek 400 dolar seviyesinin üzerini gördü. 670 dolar noktasından düşen BNB için hala yaraları sardığını söylemek mümkün olmasa da toparlanma hızlı başladı ve hızlı devam ediyor.

DOT ve BNB Yükselirken ADA Yerinde Sayıyor

BNB’nin devamında ise Polkadot’un %12, Ethereum’un %6,7, Bitcoin’in ise %3,8 yükseldiği görülüyor. Ethereum rakiplerinden BNB ve DOT yükselirken ADA ve Uniswap’ın yerinde saymasının sebebi ise projelere özel yenilikler olabilir.

Binance, yeni NFT platformunun tanıtımlarında vites arttırdı ve şu an NFT platformuna yönelik ilgi rekora koşuyor. BNB ile alımların yapılacağı platform doğal olarak BNB fiyatını da etkiliyor. DOT ise Polkadot’un beklenen parachain özelliğinin etkisi ile yükseliyor. Parachain özelliği uzun bir beklemeden sonra son aşamalara geldi ve bunun ağın ölçeklenebilirliğini önemli derecede arttıracağı biliniyor.

Bitcoin Kritik Dirence İlerliyor

Bütün bu gelişmelerin esnasında Bitcoin‘in ise %3,8’lik yükseliş ile 37.880 dolardan alınıp satıldığı görülüyor. Lider kripto para biriminin 38.000 dolar ve 42.000 dolar noktalarını kırması ise yükseliş konusunda yeni hedeflerin belirlenmesini sağlayabilir. Kripto para piyasasının toplam değeri de %3,7 yükseliş kaydederek yeniden 1,8 trilyon dolar direncine ulaştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar