X


Kripto Para Düşüşü Devam Edecek Mi, Ünlü İsim Neler Söyledi?

Kripto para girişimcisi Michael Moro'ya göre kripto paralardaki düşüş devam edebilir.
23:00
24 Kasım 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasasında yaşanan son düşüşler tüm ekosistemde geniş yankı uyandırdı. Kullanıcılar bir türlü bitmek bilmeyen düşüşün nerede sona ereceğini merakla bekliyor. Kripto para girişimcisi Michael Moro 23 Kasım Cuma günü CNBC ile gerçekleştirdiği bir röportajda konu hakkındaki görüşlerini bildirdi.

Michael Moro, Genesis Trading ile Genesis Capital Trading adlı kripto para işlem şirketlerinin CEO’su. Moro’ya göre son zamanlarda büyük oranda değer kaybına uğrayan Bitcoin (BTC) 3.000 dolara kadar gerileyebilir.

CNBC ekranlarında yayımlanan bir programda konuşan Moro lider kripto para Bitcoin’in düşüşüyle ilgili sıra dışı iddialara yer verdi. Bitcoin’in düşüşünün henüz sona ermediğini ifade eden Moro geleceğe yönelik tahminlerini bildiriyor. BTC’nin dip seviyeyi görmeden önce bir kere daha %30 oranında değer kaybedeceğini savunan ünlü girişimci kullanıcıların dikkatini çekeceğe benziyor. Michael Moro’ya göre Bitcoin 3.000 dolarlık fiyat seviyesini görecek.

Moro şunları ifade ediyor:

Bitcoin üç bin dolarlık seviyeyi görmedikçe zemini bulmuş olmayacak.

Moro açıklamalarında Bitcoin’in kaydettiği küçük direnç seviyelerine de değinerek 4.000 dolarlık kritik seviyenin iki defa test edildiğini vurguluyor. Ünlü kripto para girişimcisi Moro uzun vadeli yatırımcıların düşüşten etkilenmediğini ifade ediyor. Moro bu yatırımcıların BTC fiyatının kendine gelmesini bekleyeceklerini de savundu. Moro şu ifadelere yer veriyor:

Bu son düşüş on yıllık Bitcoin tarihi boyunca %75’in üzerindeki oranlarda görülen beşinci ya da altıncı büyük gerileme. Kurumsal yatırımcıların Bitcoin fiyatının 2018’de nereye ulaşacağı ile ilgilendiğini zannetmiyorum. Çünkü bu yatırımcılar üç ila beş yıllık şeylere bakıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI