X

Ünlü Yatırımcı Ayı Piyasasına Öfke Kustu

Kripto para sektörünün önemli isimlerinden Mike Novogratz, şirketinin macerasına değinerek ayı piyasasının zorlukları dikkat çekti.
21:00
24 Kasım 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para yatırımcısı Mike Novogratz uzun vadede kripto paralar için yaptığı boğa tahminleriyle biliniyor. Buna rağmen Novogratz, inatla süren ayı piyasasında kripto paralarla ilgili bir iş başlatmanın zorluğundan duyduğu memnuniyetsizliği dile getirdi.

Financial Times’a konuşan eski Goldman Sachs partneri ve Galaxy Digital’ın kurucusu Novogratz, kripto ticaret bankası olarak kurduğu şirketinin geleneksel ticaret bankalarına kıyasla daha farklı zorluklarla karşılaştığını açıkladı.

Varoluşsal bir tehdit

2017’de kurulan ve Novogratz’ın 302 milyon dolar yatırım aktardığı Galaxy Digital Londra, Hong Kong ve Tokyo’da olmak üzere 3 ofiste yaklaşık 460 milyon dolar yönetiyor. Yatırım kolu da açan şirket gözünü daha da yükseklere dikti.

Ancak şirket Toronto merkezli bir borsaya girdiğinden beri şirketin hisseleri %37 düştü. Aynı zamanda 2018’in ilk çeyreğinde 134 milyon dolar zarar edildi. 2. çeyrekte rüzgar tersine döndü ve 35 milyon dolar net gelir elde edildi. Novogratz FT’ye şöyle konuştu:

2017 yalnızca eğlenceliydi, neredeyse salakçaydı. Ancak bu yıl oldukça zorlayıcı. Ayı piyasasında iş kurmak berbat bir şey. Kripto düştüğünde çalışanların anksiyete seviyesi artıyor. Goldman Sachs gibi birçok geleneksel şirkette endişelenmezsiniz. Orada varoluşsal bir tehdit yoktur.

Novogratz Galaxy Digital’da küçük çaplı bir krizle baş etmeye çalışıyor. Şirketin üst düzey iki çalışanı ay  başında görevinden ayrıldı. FT kaynakları şirketin danışma kolunun mahkemeye çağrıldığını yazdı ancak bu iddia henüz GD tarafından doğrulanmadı. Novogratz ise boğa tahminlerine hız kesmeden devam ediyor. Ünlü yatırımcısının beklentisi, 2019’un başlarında kurumsal yatırımcıların kripto fonlarından kripto varlıklara geçeceği yönünde.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar