X


Kanadalı Yetkililerden Bir İlk

Kanadalı finansal düzenleyiciler geçtiğimiz günlerde aldığı bir kararla dikkatleri üzerine çekti. Karara göre ülkedeki Bitcoin'e dayalı ilk yatırım fonunda onay verildi.
10:00
13 Eylül 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Kanadalı yatırımcılar geçtiğimiz günlerde gerçekleşen bir hamlenin ardından piyasadaki ezberleri bozmaya hazırlanıyor. Ülkenin finansal düzenleyici kurumu Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC) ve British Columbia Menkul Kıymetler Komisyonu (BCSC) kripto para piyasasını oldukça yakından ilgilendiren önemli bir karar aldı. Karara göre Bitcoin’le bağlantılı yatırım fonlarının işleme alınmasına izin veriliyor.

Kanadalı yetkililer OSC ve BCSC’den onay alan Bitcoin yatırım fonunun sahibi olan firma First Block Capital Inc. (FBC) ismiyle tanınıyor. Bir yatırım şirketi olarak faaliyetlerini sürdüren FBC Blockchain teknolojisine odaklanıyor. Şirketin aldığı onay kripto para piyasası ve tüm kripto kullanıcılarının geleceği için büyük ölçüde önem arz ediyor.

Karar tam olarak ne anlama geliyor?

Bitcoin’le bağlantılı yatırım fonlarının onaylanması artık daha fazla sayıda yatırımcının fonlarını kripto paralara yönlendirebileceği anlamına geliyor. OSC ve BCSC gibi finansal düzenleyicilerden onay almış finansal araçlar yatırımcıların kripto paralara karşı duyduğu kaygıları giderebilir. FBC’nin konuya ilişkin yaptığı açıklamada yetkililerden onay alan yatırım fonlarının şimdilik yalnızca itibarlı ve kendini ispatlamış yatırımcılara açık olduğu ifade ediliyor. Yine de alınan bu kararın piyasanın geleceğine ışık tutabileceğini söylemek yanlış olmaz.

FCB CEO’su Sean Clark konuya yönelik görüşlerini paylaştı. Clark şirketin Bitcoin yatırımlarını kolaylaştırmayı hedeflediğini belirtiyor. Clark’a göre bu hamlenin ardından yatırımcıların kripto para yatırımı yapması daha sade ve kolay bir hal alacak.

Kaynak: Ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar