X


Japonya’nın Dev Finansal Kuruluşu XRP Adımı Attı

SBI CEO'su R3 projelerinde XRP kullanılacağını duyurdu.
21:00
1 Kasım 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

SBI’ın düzenlediği finansal sonuçlar toplantısında SBI Group CEO’su Yoshitaka Kitao XRP kullanımını artırmak adına R3 projelerine başlayacaklarını duyurdu.

Japonya’nın en büyük finansal kurumlarından SBI değer yönetimi, biyoteknoloji ve finansal hizmetler alanlarında faaliyet gösteriyor. SBI Ripple Asia’nın 60 banka ile birlikte kuruluşundan bu yana SBI Asya’da XRP tabanlı ürünlerin geliştirilmesini ve kullanılmasını yaygınlaştırmayı hedefliyor.

2017 Mayıs ayında SBI R3 için 107 milyar dolar fon toplamıştı. R3 böylece tarihteki en büyük Blockchain birliği ünvanına sahip olmuştu. Kurumsal düzeyde Blockchain kullanımlarını artırmak için milyonlarca dolar yatırım yapıldı. O günden bu yana SBI R3 ile bilikte büyük holdingler için Blockchain sistemleri üzerinde çalışıyor. Nisan ayında SBI’ın Rusya’da faaliyet gösteren SBI Bank LLC kolu R3’e dahil olmuştu. Böylece Japonya dışından da destek almaya başlayan proje giderek yaygınlaşıyor. Diğer yandan Ripple ağını ve özellikle XRP’yi mobil uygulamalarda çalışmasını sağlayacak MoneyTap’ın R3 birliğinde bulunan bankalarca ve SBI Ripple Asia’da kullanılacağı tahmin ediliyor.

Bu yıl içerisinde Ripple CEO’su Brad Garlinghouse birçok kez büyük bankaları Blockchain ağına çekmeye çalıştıklarını belirtti. 2018’in oldukça iyi geçtiğini belirten Garlinghouse neredeyse her hafta yeni bir bankayla anlaşma imzaladıklarını ifade etti. Daha fazla katılımcıyla bilikte projenin değerinin de katlandığını dile getiren CEO gelişmelerin hızlandığının altını çizdi. MoneyTap’ın başlatılmasıyla ve SBI’ın yeni projesiyle beraber XRP’nin bankalar tarafından yaygın kullanıldığını görebileceğimizi dile getirdi.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar