reklamı kapat
  • BTC  :  32.126,88 ₺
  • ETH  :  2.340,25 ₺
  • BCH  :  3.789,43 ₺
  • XRP  :  2,67 ₺
  • BTC 32.126,88
  • ETH 2.340,25
  • BCH 3.789,43

IOTA’nın Yükselişi Sürüyor

26 Haziran 2017
  • Serhat AntSerhat Ant
Cumartesi gününün ilk saatlerinde IOTA yüzde 41.32’lik muazzam bir yükseliş başarısına imza attı. IOTA kripto para top 10 listesinde Dash’i geçerek 7. sıraya yükseldi. IOTA’nın piyasa değeri de 1.7 milyar dolara kadar yükseldi.

Bu değişiklik aynı zamanda B2B token’i IOTA’nın Dash’i ikinci geçişi. Yaklaşık 2 hafta önce, yani IOTA işlem görmeye henüz başlamışken top 10 listesine giriş yaparak herkesi şaşırtmıştı. Dash IOTA‘nın o zaman geçtiği üç para biriminin başında geliyordu. IOTA Nedir? Nasıl Çalışır?

Dash’den karşı hamle gelecek mi?

Dash dayanıklılık ve istikrar dendiğinde ilk akla gelen kripto para birimlerinin başında geliyor. Peki Dash tekrar 7. sıraya yükselebilir mi? Bu konuda piyasa gözlemcilerinin kafası bir hayli karışık. Yaygın görüşlerden biri IOTA’nın saman alevi gibi parlayan altcoin’lerden biri olduğu ve başarısının arkasının gelmeyeceği yönünde.

“Blockchain’siz bir kripto para fikri ekosistemi zenginleştirebilecek bir başka benzersiz özellik. Ancak Dash kısa sürede tekrar 7. sırayı alacaktır.”

Ancak karşıt görüşlü olanların sayısı da azımsanmayacak kadar fazla. Bu kişilerden biri olan Mario Batalez IOTA’nın işinin henüz bitmediğini düşünüyor. IOTA’nın kripto para dünyasında gündemde kalmaya devam edeceğini düşünen Batalez IOTA’nın dikkatle izlenmesi gerektiğini kaydediyor. Çok sayıda token’i olduğunu iddia eden Batalez bunun yanı sıra kriptoların blockchain’siz teknoloji yolunda gideceğine inanıyor.

IOTA kurucusu David Sønstebø platforma yeni özellikler ve hizmetler ekleyeceklerini açıkladı. Ancak bu özellik ve hizmetlerin ne olacağı şu an için belirsizliğini koruyor.

Haberin yayına girdiği sıralar IOTA 0.50 dolar civarından işlem görüyor ve piyasa değeri 1.3 milyar dolar seviyelerinde. Dash ise tekrar IOTA’ya yaklaştı. İki kripto para her an tekrar yer değiştirebilir.

Kaynak: Cointelegraph

ETİKETLER
loading...