X

Immutable X Coin Nasıl Alınır?

12:31
13 Ocak 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Immutable X, Ethereum’da NFT’lere odaklanan ve sıfır ücret, anında işlem ve güvenli bir platform amacında olan ilk katman 2 protokolü olarak tanımlanıyor.

Immutable X (IMX) Nedir?

Ummutable X, kullanıcılara pazar yerleri ve oyunlar da dahil olmak üzere merkezi olmayan uygulamalarını oluşturma ve geliştirme fırsatı sağlayan açık kaynaklı bir protokoldür. Buna ek olarak Immutable X, diğer Ethereum tabanlı NFT pazarlarından saniyede 600 kat daha fazla TPS veya işlem sunar. Bu, hem kullanıcıların hem de oyuncuların platform içinde herhangi bir müdahale yaşamadığı anlamına gelir.

Öte yandan Immutable X Exchange, bir “borsa” olarak adlandırılsa da platformun kendi pazar yeridir. Sıfır işlem ücreti ve 9.000 TPS hız sunan bir eşler arası platform olan Immıtable X, oyuncular için kelimenin tam anlamıyla her saniyenin önemli olduğunu ifade ediyor. Çünkü en ufak gecikmeler veya müdahaleler görevlerinde ve oyun sıralamalarında büyük olumsuz sonuçlara neden olabilir.

Immutable X, kullanıcıları NFT’lerin oluşturulması ve büyük ölçekli dağıtımı için yetenekle donatıyor ve kullanıcılar ister tek ister toplu bir ürün çıkarıyor olsun, platform tüm para işlemleri ücretsiz olarak gerçekleştiriyor.

Ayrıca, Immutable X üzerinde basılan NFT’ler, Ethereum tarafından sağlanan güvenliği korurken, açık piyasada işlem yapmak için hemen kullanılabilir.

IMX ise Immutable X’in yerel hizmet token’ıdır, yatırım işlemleri ve protokol benimseme gibi ödüller sağlayarak platformun büyümesini artırmaya yardımcı olmak için özel olarak oluşturulmuş bir ERC-20 token’ıdır. Bu teşvikler, Immutable X’in Ethereum için ölçeklenebilir bir NFT ekosistemi haline gelmesine yardımcı olan topluluk üyeleri için ayrılmıştır.

2 milyar kaynağı olan token, platform kullanıcılarına Immutable X’in gelecekteki yolunda oy kullanma gücü sağlıyor. Ancak burada vurgulanması gereken önemli bir şey, platformun merkezi olmayan özerk bir organizasyon veya DAO olmadığıdır. Sonunda, Immutable X’in yönü ile ilgili nihai karar hala takıma bağlı olacak.

IMX Coin Nereden Alınır?

Immutable X Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance üzerinden güvenle alınıp satılabilir. IMX Coin; Binance platformunda IMX/BTC, IMX/USDT ve IMX/BUSD paritelerinde işlem görüyor. IMX Coin, bu yazının hazırlandığı sırada 3,6 dolardan alım satım işlemi görüyor.

Immutable X Coin (IMX) satın almak için öncelikle Binance borsasına üye olmak gerekmektedir. Üyeliğin tamamlanmasıyla Binance hesap cüzdanına kripto para veya geleneksel para birimi transfer edilmelidir. Transferin tamamlanmasının ardından yukarıda belirtilen üç pariteden de IMX Coin satın alabilirsiniz. IMX/USDT işlem çiftinden satın alma için öncelikle bu paritenin arayüzüne gidilmelidir. IMX/USDT arayüzünde limit sekmesinde belirtilen alana satın alınmak istenen miktar girilir. Miktarın belirtilmesinin ardından IMX Al emri ile satın alma işlemi gerçekleştirilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar