X

İki Eski Ripple Yöneticisinden Yeni Bir Ödeme Uygulaması!

Elde edilen bilgilere eski iki Ripple yöneticisi pingNpay adı verilen yeni bir ödeme uygulaması üzerinde çalışıyor. 
09:30
13 Eylül 2021

İki eski Ripple yöneticisi, gelecek yıl birlikte kurdukları bir mikro ödeme ağını hayata geçmeyi planlıyor. Yapılan açıklamalara göre bu yeni girişim sayesinde kullanıcılar, 20 dolar ve altı gibi çok küçük ödemeleri çok düşük işlem ücretleri ile yapabilecek.

İki Eski Ripple Yöneticisi, Yeni Uygulama

Ripple’ın stratejik hesaplardan sorumlu eski başkan yardımcısı Jeremy Light ve ödeme ağının eski kıdemli direktörü Richard Bell, ağın Web 3.0 altyapısı ve ekosistemleri için iyi bir uyum olacağına inanarak pingNpay’i kurduklarını açıkladı.

Yapılan açıklamalara göre pingNpay platformu, tipik banka kartı tabanlı ödemelerin maliyetinin çok altında mikro işlemlere güç sağlamak için yerel para birimine dayalı stablecoin’leri kullanacak.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bell’in açıklamalarına göre henüz kimse dijital ödemelerde 20 dolar ve altı işlemleri desteklemiyor. Büyük kart ağları ile saniyede on binlerce ödemeyi desteklemelerine rağmen en ucuz sistemler dahi en az 0,33 dolar ücret alıyor. Dolayısıyla 1 sterlinlik bir ödemenin %20’si ücret olarak alınmış oluyor.

Bunlara ek olarak basın açıklamasına göre pingNpay kullanıcıları, yiyecek ve içecekler dahil olmak üzere hizmetler ve ürünler için offline ödeme yapabilecek ve abonelikler dahil online ürünler için ödeme yapabilecek.

İşlem Ücretleri %1 İle Sınırlanacak

Spesifik olarak pingNpay, işlem ücretlerini her bir işlemin %1’i ile sınırlayacak. Ücretler, dijital cüzdanlar için yazılım sağlayıcıları ile cüzdanları kullanıcılara sunan cüzdan sağlayıcıları arasında dağıtılacak.

Ücretler, işlem noktasında gerçek zamanlı olarak ödenecek ve ödeme yapan kişi tarafından karşılanacaktır. Dolayısıyla işlem ücretini müşteri ödemiş olacak.

Ne Zaman Piyasaya Sürülecek?

Girişimin web sitesine göre pingNpay 2021’in 4. çeyreğinde çekirdek teknolojisinin çalışır durumda olmasını hedefliyor. Ayrıca yapılan açıklamalara göre uygulamanın 2022 yılında ilk olarak İngiltere’de piyasaya sürülmesi hedefleniyor ve pound tarafından desteklenen bir stablecoin kullanılacağı ifade ediliyor.

Bunlara ek olarak İngiltere’den sonra da diğer ülkelerin yerel para birimine sabitlenmiş kripto paralar ile birlikte hızlı bir şekilde uygulamanın büyütülmesi hedefleniyor.

Şirket, faaliyet gösterdiği her ülkede izlenecek olan stablecoin’lerin likit geleneksel varlıklar tarafından %100 destekleneceğini belirtiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar