reklamı kapat

Huobi’den Kurumsal Yatırımcılar İçin Yeni Hizmet!

Huobi kripto para borsası kurumsal yatırımcılar odaklı yüksek hacimli OTC platformunu tanıttı.
15:00
16 Mayıs 2019

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Huobi, kurumsal yatırımcıların yüksek hacimli alım satım işlemlerini daha kolay yapabilmek için yeni tezgah üstü (OTC) platformunu tanıttı.

Huobi OTC isimli platform direkt olarak Cebelitarık Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC) tarafından denetlenecek ve hem itibari paradan kripto paraya, hem de kripto paradan kripto paraya alım satım işlemlerini destekleyecek.

Üç İtibari Para Kullanıma Sunuldu

Huobi tarafından yapılan açıklamada verilen bilgilere göre platform ABD doları, Sterlin ve Avro destekleyecek ancak şu an için sadece ABD doları itibari para olarak aktif konumda. Yukarıdaki itibari paralara ek olarak kripto para birimi olarak Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP), EOS (EOS), Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin (LTC) platformda yer alacak. Stablecoin olarak ise şu an için sadece Tether (USDT) ve Paxos (PAX) alım satım için kullanıma sunuldu.

Huobi’nin kurumsal satış yöneticisi Jeff Adams konu hakkında yaptığı açıklamada konu kripto paralara geldiğinde kurumsal oyuncuların iştahının gün geçtikçe arttığına şahit olduklarını ancak yine de düzenlenmeyen alım satım platformları yüzünden bu konuda tereddütler yaşandığını ifade etti. Özellikle yüksek hacimli işlemler yapılabilecek platformların azlığına dikkat çeken Adams, Huobi’nin  bu açığı kapatmak için büyük bir yenilik sunduğunu aktardı.

ABD içerisindeki yatırımcılar ise bu hizmetten düzenlemelerle ilgili sıkıntılar nedeniyle yararlanamayacak. Huobi’nin halihazırda bireysel yatırımcılar için bir OTC platformu mevcut ancak bu yeni kurumsal yatırımcı odaklı platform eskisine kıyasla çok daha büyük hacimleri hedeflemekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun