X


Hshare (HSR) Nedir?

Hcash farklı Blockchain sistemlerini bir araya getiriyor...
17:00
20 Kasım 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Hshare açık kaynaklı ve merkezsiz bir platform şeklinde tanımlanabilir. Hshare platformunun kripto parası olarak bilinen Hcash (HSR) ise sahip olduğu devrim niteliğindeki özelliklerle dikkat çekiyor.

HShare Nedir?

Hcash farklı Blockchain sistemlerini bir araya getiren ve dağıtık defterlere yönelik faaliyet veren bir kripto para olarak biliniyor. Başka bir deyişle Hcash, kullanıcıların farklı platformlar arasında işlem gerçekleştirmesini sağlıyor. Hcash sayesinde platformlar arasında değer ya da veri paylaşımı yapmak oldukça kolay bir hale getiriliyor. Üstelik bu kripto para ileri düzeyde güvenlik tedbirleri uyguluyor.

HShare Nasıl Çalışır?

Çoğu piyasa analisti Hcash‘i büyük Blockchain ağları arasında veri ya da değer taşıyacak temel unsurlar arasında gösteriyor. Hcash tarafından sağlanan birtakım özellikler bu kripto parayı benzersiz kılıyor diyebiliriz. İlk olarak HSR’nin yan zincir sistemlerine bütün kripto paralar arasında sınırsız bir şekilde işlem yapabilme olanağı sunduğundan bahsedebiliriz. Bu sayede dağıtık sistemlerin kullanımı eskisinden daha kolay hale geliyor. Bu durumun ekosistemin geleceği için de oldukça olumlu şekilde yorumlanabileceğini ifade etmemiz gerekiyor.

Hcash gizli bir kripto para olma özelliğini taşıyor. Buna göre kullanıcıların gizliliği koruma altına alınıyor. Zero Knowledge Proof adlı bir teknolojiden faydalanan kripto para işlemleri doğrudan şifreleyebiliyor ve kullanıcılara tam mahremiyet sunuyor.

Hcash’i tanımlarken kullanılan sıfatlardan bir diğeri de “hibrit” sözcüğü. HSR’nin bu şekilde ifade edilmesinin sebebi ise hem Proof of Work hem de Proof of Stake protokollerini kullanıyor olması. Hcash bu sayede kullanıcılarına, madencilere ve geliştiricilere hiçbir kripto paranın sunamayacağı imkanlar sağlıyor.

Hcash (HSR) Nereden Alınır?

Piyasaya sürüldüğü tarihten itibaren birçok kripto para borsasında listelenen Hcash’i başta Binance olmak üzere birçok borsa üzerinden temin edebilmeniz mümkün.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar