X


2021 En Etkili 100 Şirket Listesinde İki Kripto Firmasına da Yer Verildi

Time Magazine 2021 En Etkili 100 Şirket listesinde, Digital Currency Group ve Coinbase olmak üzere iki kripto firması bulunuyor.
17:18
28 Nisan 2021

Kripto para benimsenmesi ve ana akımın kripto para birimlerine olan ilgisi günen güne artıyor. Dünyanın en büyük yayın kuruluşlarından olan Time da yakın zamanda abonelik ödemelerinin kripto para birimleri ile yapılabileceğini açıklamıştı. Time Magazine yeni bir raporu ile kripto para birimlerine olan ilgisinin arttığını bir kez daha kanıtlamış oldu.

2021 En Etkili 100 Şirket Listesi

Time Magazine, derginin 2021 En Etkili 100 Şirket listesinde Digital Currency Group ve Coinbase’e de yer verdi. 27 Nisan’da yayınlanan Top 100, iki kripto devinin son 12 ayda yarattığı etkiyi vurguladı. Bu noktada listenin dört farklı kategoriden oluştuğunu belirtmek gerekiyor: Öncüler, Liderler, Yenilikçiler ve Yıkıcılar.

Digital Currency Group, Tesla, Huawei, Shopify ve Clubhouse gibi diğer büyük isimlerle birlikte Yıkıcı olarak kategorize edildi. Time, DCG’nin iştirakleri, varlık yöneticisi Grayscale ve kripto haber sitesi CoinDesk aracılığıyla yatırımcılar için kripto paranın gizemini çözdüğünü belirtti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda ise “Ocak 2020’de, Grayscale’in Bitcoin Trust ürünü Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na rapor veren tamamen dijital para birimi ile desteklenen ilk finansal ürün oldu.” ifadelerini kullanılıyor.

Buna ek olarak Grayscale geçen yıl çok iyi bir performans sergilerken, ana şirketinin listeye dahil edilmesi de Time ile yakın zamanda gerçekleşen bir ortaklığın etkisi olabilir. Time ve Grayscale, kripto temelli bir dizi eğitim videosu düzenlemek için bir araya geldi. Time ayrıca Grayscale tarafından Bitcoin ödemelerinin yapılmasını desteklerken bilançosunda BTC tutacağını da belirtti.

Coinbase, Teknoloji Devlerinin Arasında

Coinbase, ana akım devler Facebook, Alibaba, Google, Walmart ve Amazon ile birlikte listede yer alıyor. Borsa, 14 Nisan’da Nasdaq’ta doğrudan listelenmesi ile ilgili olarak kriptonun güvenilirliğini güçlendiren kurum olarak tanımlandı. Borsa, bu yıl 1. çeyrekte 2020’nin tamamından daha fazla gelir elde etti ve 1. çeyrekte 1,8 milyar dolar olarak bildirildi.

Coinbase ile ilgili yapılan açıklamalarda, “Kripto para birimleri için büyük bir yıl oldu, ancak hiçbir şey, 56 milyon kullanıcının Bitcoin alıp sattığı bir borsa işleten Coinbase’in 14 Nisan’da doğrudan listelenmesi kadar önemli değil. Coinbase, yaklaşık 86 milyar dolar değerindeki ilk alım satım gününü kapatarak onu ABD’nin en değerli finans borsası haline getirdi ve kripto para birimlerinin Wall Street kredisini artırdı.” sözleri kullanıldı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar