Dünyanın En Büyük Bitcoin Madencilik Tesisi Duyuruldu!

Özet

  • Dünyanın en büyük Bitcoin madencilik tesisi resmen duyuruldu!
21:00
20 Kasım 2019

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) 2019 yılı sonlarına yaklaştıkça düşen birim fiyatına rağmen, BTC madencilik girişimleri her geçen gün daha da şiddetlenerek devam ediyor.

Whinstone US ve Northern Bitcoin AG isimli iki firma birleşerek ”dünyanın en büyük Bitcoin madencilik tesisini” açmaya karar verdi. Tesisin yeri Teksas olarak belirlendi ve bunun 57 futbol sahasına denk bir alana inşa edilmesi kararlaştırıldı. Üç aşamada yapılacak olan tesisin 1 gigawatt’lık kapasiteye sahip olacağı belirtiliyor. Louisiana merkezli yüksek hızlı veri merkezi üreticisi Whinstone US, Almanya merkezli Bitcoin madencilik firması Northern Bitcoin AG ile ortaklık imzaladı.

Pazartesi günü yapılan duyuruda Whinstone’un şu an için Hollanda, İsveç ve ABD içerisinde madencilik yaptığı, Northern Bitcoin’in ise Norveç içerisinde tesisleri bulunduğu bilgisi paylaşıldı. Northern Bitcoin AG CEO’su Mathis Schultz konu hakkında şunları ifade etti:

”Bu birleşme ile beraber kendimizi ilk olarak planladığımızdan daha hızlı bir şekilde Bitcoin madencilik dünyasında zirveye sokuyoruz. İki firma beraber olarak böylesine hızlı büyüyen bir endüstride liderlik rolünü üstlenebiliriz.”

İçerik Rehberi

Bitmain’e Rakip!

Madencilik tesisinin ilk aşamasının 2020 yılının ilk çeyreğinde 300 megawatt kapasitelik bir kurulum ile, son aşamasının ise 2020 yılının dördüncü aşamasında yapılması planlanmakta. Teksas aslında Bitcoin madencilik tesisleri ile ünlü bir yer haline gelmeye başladı ve geçtiğimiz ay Bitmain de 50 megawatt kapasiteye sahip tesisini duyurmuştu.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar