X


HashOcean Ve Yine Aynı Hikaye

18:00
26 Haziran 2016

Hashocean tahmin edildiği ve bilindiği üzere ponzi şeması şeklinde kurulmuş bir site. Bu zamana kadar da çok sayıda Türk kullanıcısını kendilerine çekmişti.

Son günlerde özellikle de bugün Hashocean gibi sitelere yatırım yapan ve parasını kaptıran kişilerden yüzlerce mail aldık. Gelen sorularda sitenin kapanmış olduğu ve kullanıcı fonlarıyla beraber ortadan kaybolduğu söylenmekte.

Bize gelen sorulara toptan cevap vermiş olalım:

Bitcoin ve kripto para felsefesiyle uzaktan yakından ilgisi olmayan Hashocean ve benzeri ponzi (titan veya daha bilinen adıyla saadet zinciri) gibi yapılar yeni gelen kullanıcıların fonlarıyla ayakta kalırlar ve kullanıcı girişi bittiğinde ise ortadan kaybolurlar.

internet-scam1Bu tip siteler Bitcoin ve altcoin madenciliği yaptığını iddia etmelerine rağmen madencilik yaptıklarına dair bir kanıt bulunmamaktadır. Bu nedenle Hashocean gibi sitelerin bulut madencilik paketleri satmaları, hayali bir ürün satmaktan başka bir şey değildir.

Geçmişte de buna benzer vakalar yaşadık ve okurlamızla bu tür dolandırıcılık faaliyetlerini paylaştık, örnek: cointellect.

Hashocean ile ilgili bize gelen soruları son kez cevaplayalım.

1-Hashocean gibi sitelere para kaptırdım ne yapmalıyım?

-Bir bardak su iyi gelebilir. Bundan sonrası için ise bu tarz yüksek getiri vaat eden sitelerden uzak durun. Kolay yoldan yüksek getiri sağlamak mümkün değildir. Bu tür tuzaklara düşmeyin!

2-Hasocean’ın kripto paralarla ilgisi var mıdır ve yarınlanmadan etkilenecek midir?

-Bu tür sistemlerin Bitcoin ve kripto para sistemleriyle uzaktan yakından ilgisi yoktur.

3-Hashocean nasıl çalışır?

-Kripto para felsefesine son derece ters bir yapı olduğu için bilmiyoruz, daha açık söylemek gerekirse; ilgilenmiyoruz..

4- Kayıplarımla ilgili kime müracaat edebilirim? Hiç kimseye, büyük olasılıkla tüm adresler sadece göstermelik olarak göz boyamak için yazılmıştı. Ama sizi bu sisteme sokan kişilerden hesap sorun, yüksek ihtimal Hashocean’a sizi sokarak referans kazancı elde etmiştir.

Bu tarz sitelerden lütfen uzak durunuz..

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
ETİKETLER