X


Coinbase Ethereum Hard Fork’a Karşı Uyarılarda Bulundu

18:00
26 Haziran 2016

Dijital para borsası Coinbase, bir koddan yaralanarak müşterilerin fonlarından kimliği gizli kişi veya kişilerce çekilen milyonlarca dolarlık DAO krizine dair birtakım öneriler ve açıklamalarda bulundu.

Coinbase kurucularından Fred Ehrsam yaptığı açıklamada Ethereum geliştiricilerine DAO’nun müşteri fonlarını kurtarmak için blockchain kodunda değişiklik yapma gibi bir önlemden kaçınmaları gerektiğini; bunun aynı zamanda protokol kurallarının değişikliğine yol açabileceğini belirtti. Coinbase’in ether’i Mayıs ayında GDAX borsasına eklediği ve Ethereum geliştiricileri ve camiasına destek çağrısında bulunduğu düşünülürse Ehrsam’ın yorumları daha da önemli bir hale geliyor.

Ehrsam Ethereum’un ilk dönemlerini yaşadığını ve DAO’nun hem bir tecrübe, hem de “gerçeklik testi” olarak görülmesi gerektiğini belirterek şunları kaydetti:

“Bu hatalarla yaşamayı öğrenmemiz gerekiyor çünkü zayıf smart contract’ler ileride de yazılmaya devam edecek ve her seferinde yol ayrımına (hard fork) gidemeyiz.”

Sürmekte olan belirsizliğe rağmen Ethereum geliştiricilerine ve camiasına verdiği olumlu desteğin arkasında duran Ehrsam “olanlar bize aynı zamanda güvenli smart contract’ler yazmanın zor olduğunu gösteriyor” diyerek sözlerine nokta koydu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar