X


Grayscale’in Sahip Olduğu Bitcoin Miktarı 400.000’e Yaklaştı!

Grayscale durmadan Bitcoin almaya devam ediyor.
13:37
26 Haziran 2020

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yapılan bir başvuruya göre, kripto para varlık yönetim firması Grayscale geçtiğimiz 8 günlük süre içerisinde 19.879 Bitcoin daha satın aldı ve portföyünü inanılmaz bir şekilde genişletti. Son 8 gün içerisinde yapılan alımların toplam maliyetinin 184 milyon dolar olduğu ifade ediliyor.

Grayscale’in Bitcoin Trust fonu şu an 400.000 Bitcoin’e yakın bir varlığa sahip ve sirkülasyondaki toplam BTC miktarının yaklaşık olarak %2,17’sine tekabül ediyor. Mevcut sirkülasyon 18,4 milyon coin olarak gözükse de bunların büyük bir kısmının kaybedilen veya artık ulaşılmayan BTC’ler olduğu düşünülecek olursa aslında Grayscale’in sirkülasyondaki BTC miktarına göre çok daha fazla bir orana sahip olduğu görülüyor.

400.000 Bitcoin Rekoru

Bağımsız kripto para araştırmacısı Kevin Rooke konu hakkında yaptığı açıklamada Grayscale’in günlük olarak kazılan toplam BTC miktarının üç katını satın aldığını belirtti. Geçtiğimiz hafta sadece 7.081 BTC kazıldı ve Mayıs ayındaki blok ödülü yarılanmasından beri sirkülasyona toplam 39.544 BTC eklendi.

Kevin Rooke, açıklamasının devamında Grayscale’in böylesine fazla BTC’ye sahip olmasının aslında risk teşkil ettiğini de ima etti.

 Uzmanlar Bitcoin için düşüş bekleseler de Grayscale devamlı olarak daha fazla BTC almayı sürdürüyor. Bu da uzun vadede Bitccoin fiyatını olumlu etkileyecektir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar