reklamı kapat

Ethereum, Günlük İşlemlerde Diğer Altcoin’leri Geride Bıraktı

Ethereum ekosisteminde olağanüstü bir hareketlilik var.
11:55
26 Haziran 2020

Kripto para sektörü fiyat açısından durgun bir döneme girse ve düşüş ağırlıklı yoluna devam etse de toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum ekosisteminde devamlı olarak bir büyüme ve artış görülüyor. Santiment tarafından yayınlanan verilere bakıldığında Ethereum ağındaki hareketliliğin neredeyse bütün altcoin’lerdeki hareketliliği geride bıraktığı görülüyor.

Santiment konu hakkında yaptığı açıklamanın devamında bunun aslında Ethereum fiyatı için uzun vadeli iyimserliğe işaret ettiğini ve uzun vadede yükseliş bekleyenlerin sayısında artış olduğunu belirtti. İçerisinde en az 10 ETH bulunan Ethereum cüzdanlarının sayısı 25 Haziran tarihinde tüm zamanların rekorunu kırmayı başarmıştı.

Ethereum Rakiplerini Geçti

Bitcoin ise hem Ethereum’un hem de en büyük 100 kripto para biriminin bir hayli gerisinde kalmış gibi gözüküyor. Bitcoin ekosistemindeki aktif adreslerin sayısı artsa da bunun uzun bir süre daha Ethereum’un gerisinde kalacağını söyleyebiliriz. Geçtiğimiz aylarda ise özellikle Cardano, Chainlink, Compound ve Digibyte gibi altcoin’lerin ağlarında büyük bir hareketlilik görülmüştü.

Ethereum’un ise kendisine rakip olarak gösterilen bütün altcoin’lerin çok önünde olması, henüz kendisini geçebilecek bir proje piyasaya sürülmediğini gösteriyor. Ethereum ağındaki aktivite artarken, kurumsal yatırımcılara hizmet eden Grayscale’in ETH hisselerinde %50 gibi sert bir düşüş yaşandı. Bu düşüşün yakın zaman içerisinde spot piyasadaki ETH fiyatını da etkilemesi ve ağda bir süre durgunluk yaşanması bekleniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.