X


Google Ödeme Sistemi Olarak Bitcoin’i Kullanabilir

11:49
13 Şubat 2015
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Google‘ın “Plaso” adını verdiği bir ödeme sistemi üzerinde uzun zamandır çalıştığı biliniyor. Alınan bilgilere göre bu yeni jenerasyon ödeme sisteminde Bitcoin’in de kullanılması bekleniyor. Plaso ismi “Play-So”nun telaffuzundan geliyor ve sistem tüm Android cihazlarda kurulu olarak gelecek.

Şu anda bazı şirketler için test aşamasına açılan sistemin yakın gelecekte kullanıma sunulması hedefleniyor. Plaso’nun dijital ödeme sistemi olmasının yanında ayrıca Bluetooth gibi yakın saha iletişime dayalı olarak da hizmet vermesi bekleniyor. Bu da temassız ödeme özelliğinin olacağı anlamına geliyor.

Haberin yayılmasının ardından Bitcoin fiyatlarında gözle görülür bir yükseliş gözlemlendi ve 220 dolar seviyesinden sabah saatlerinden başlayarak 235 dolara kadar çıkış yaşandı. Türkiye piyasaları ise dünyayı biraz geriden takip ediyor, BTCTurk’te şu anda 1 Bitcoin 570 TL civarından işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar