X


Darkcoin’in Değeri %100 Arttı

09:40
14 Şubat 2015
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Eğer altcoin piyasasını takip ediyorsanız, Darkcoin değerinin son bir haftada neredeyse %100 artarak 3 doların üzerine çıktığını fark etmişsinizdir. Altcoin piyasasında yaşanan bu tür büyük miktarlardaki artışlar genellikle iyi bir sebep olmadan gerçekleşmez, Darkcoin için ise bu sebep InstantX özelliğiydi.

Darkcoin geliştirme ekibi geçtiğimiz günlerde cüzdan güncellemesi yaparak Darkcoin Core 0.11.1 versiyonunu yayınladı ve bu versiyon içerisine InstantX özelliği eklendi. InstantX ile Darkcoin transferleri artık (ortalama olarak) 1 dakika 25 saniye gibi kısa bir süre içerisinde gerçekleşecek ve coinler harcanabilir duruma gelecek. Darkcoin hali hazırda zaten gizlilik merkezli bir kripto para ve bu özelliği sayesinde kripto para topluluğu tarafından oldukça sahipleniliyor.

Litecoin değerinin neredeyse iki katına çıkan Darkcoin, yazının hazırlandığı tarih itibariyle 2.97 dolardan işlem görüyor. Ayrıca sistem içerisindeki kimi uzmanlar, yakın gelecekte Darkcoin’in bu özellikleri nedeniyle 15 dolara kadar çıkacağını öngörüyor. Darkcoin bize göre de yatırım yapılacak coinler arasında her zaman en üst sıralarda yer alıyor.

Kaynak: Bitcoinist

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar