X


Google CEO’su, Kripto Para Pişmanlığını Dile Getirdi!

Google CEO'su Sundar Pichai, kripto para birimlerine yatırımı olmadığını aktardı.
17:40
18 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Google CEO’su Sundar Pichai, kripto para birimleri konusunda önemli bir demeç kaydetti. Pichai, kripto para yatırımı olup olmadığını konusuna açıklık getirdi. Kripto para piyasası yatırımcıları Pichai’nin görüşlerine kulak kesildi.

Sundar Pichai’nin Demeci

Google CEO’su Sundar Pichai, kripto para birimlerine yatırımı olmadığını aktardı. Pichai, yatırımı olmamasına rağmen kripto paralar konusundaki pişmanlığını dile getirdi. Başarılı iş insanı, kripto para varlığı bulunmamasına rağmen geçmişte yatırım yapmadığı için pişman olduğunu aktardı.

Milyarder ismin bu demeci, kripto para birimlerine yatırım yapmadığı için pişmanlık duyanlar kervanına katılmasına yol açtı. Her ne kadar Bitcoin ve diğer kripto para birimleri hakkında olumsuz yorumların ardından U dönüşleri görsek de pişmanlık yaşayanların çoğunluğu da azımsanamayacak kadar yüksek seviyelere ulaştı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum

Lider kripto para Bitcoin, 58.000 dolarlık fiyat bandında işlem görürken piyasa genelini kızıla bürüdü. En büyük altcoin Ethereum 4.150 dolara kadar gerilerken Binance Coin haftalık görünümde %10’luk düşüşle 560 dolara kadar düştü. Önce Çin’den gelen haberler ile darbe yiyen piyasalar Joe Biden’ın 1 trilyon dolarlık altyapı paketini imzalamasıyla tepe taklak oldu. Uzman analistlere göre Bitcoin’in düşüşü Evergrande krizi ve ABD’de imzalanan tasarı oldu.

Ancak piyasanın önde gelen isimlerinden ekonomist, stratejist Erkan Öz Evergrande krizinin henüz tam anlaşılmadığını ve ileride daha büyük etkilere yol açabileceğinin altını çizdi. Bu bağlamda önümüzdeki dönem için dış etkenler göz önüne alındığında tamamen olumlu bir hava yaratılamıyor.

Bunun yanı sıra uzman analistler panik yaratılacak bir durum olmadığını hatırlatırken 90.000 dolar yolculuğunun hala masada olduğuna inanıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar