reklamı kapat

Genç Milyoner: BTC 2019 Sonuna Kadar 20.000 Doları Görecek

2018 yılında Bitcoin’in öldüğünü açıklayan Finman, fikrini değiştirmiş görünüyor…
17:00
10 Haziran 2019
  • İlayda Pekerİlayda Peker

En genç kripto para milyonerlerinden Erik Finman, 2018’de Bitcoin’in öldüğü açıklamıştı. Ancak genç milyarder şimdi yeni bir kripto para hizmetiyle Bitcoin’i yeniden diriltmeyi planlıyor.

Geçtiğimiz yıl genç kripto para milyoneri Erik Finman, Bitcoin ve tüm kripto para piyasasının öldüğünü iddia etmişti. Bunun yanında Finman geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamalarda son dönemlerde yaşanan artış dalgasıyla ilgili açıklamalarda bulunmuştu. Konuyla ilgili haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Şimdiyse Forbes’un haberine göre, Finman’ın yeni fikri sayesinde Bitcoin fiyatı 2017 yılında ulaştığı 20.000 dolar seviyesini 2019 sonuna kadar aşabilir.

Piyasa Tersine Döndü

2019 yılında Bitcoin fiyatı 2018 yılında yaşadığının tam tersi hareketler çizmeye başladı ve diğer altcoin’ler de yıl içinde lider kripto parayı takip etti. Yükselişin nedenlerinden biri olarak, Silikon Vadisi’nin kripto ödeme entegrasyonlarıyla ilgilenmesi gösterildi.

Bunun yanında Finman bir planı olduğunu dile getirdi. Finman’a göre, Silikon Vadisi’ndeki gelişmelerle, Facebook ve AT&T gibi diğer büyük şirketlerin kripto benimsemelerinin birleşmesi Bitcoin fiyatını yeniden 20.000 dolar seviyesine taşıyacak itici güç olacak.

Forbes’a konuşan genç milyoner, kripto para piyasası için 2019’un yeni 2017 olduğunu ifade etti. Ayrıca Finman, Bitcoin’in mevcut problemlerini çözmesi halinde lider kripto para statüsünü koruyabileceğini de dile getirdi ve şunları ekledi:

Kripto paralar adım adım ilerliyor ve şu anda teknoloji ya da finans endüstrisinde olan her şey Bitcoin’i ve diğer kripto paraları yukarı doğru itiyor. Blockchain son teknolojidir.

Finman’ın Yeni Bitcoin Hizmeti

Finman, geçtiğimiz haftalarda yaptığı bir açıklamayla Bitcoin’in önündeki dört temel engeli aşması gerektiğini dile getirmişti. Genç milyonere göre bu engeller: İşlem süreleri, işlem ücretleri, kripto topluluğundaki karmaşa ve yeni yatırımcıların piyasaya girişinin zor olması.

Bunun yanında Finamn Bitcoin kullanımı ve benimsenmesi ile ilgili CoinBits adlı bir firmada Bitcoin hizmeti üzerine çalışıyor. Halihazırda 10 çalışanı ve 10.000 kullanıcı olan CoinBits, Amerikalı müşterilerinin kredi kartlarını kullanarak Bitcoin’i küçük miktarlarda almalarına imkan tanıyor…

Kaynak: U.today

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.