X

Gemini Europe, Yeni Bir Uyumluluk Sorumlusu Atadı

Gemini borsası Atlantik ötesine açılma planlarının bir parçası olarak uyum kuralları ve kara para aklama yasaları ile ilgili çalışacak yeni bir yönetici atadı... 
16:00
28 Ocak 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ortaya çıkan son bilgilere göre Winklevoss ikizlerinin ABD merkezli kripto borsası Gemini‘nin Birleşik Krallık ve AB üyesi kolu olan Gemini Europe, yeni bir uyumluluk ve kara para aklama raporlama memuru atadı. Firmanın Atlantik ötesi piyasa genişlemesinin bir parçası olarak yeni atanan Blair Halliday, Gemini Europe’un bölgedeki uyum programını denetleyecek.

Bugün Cointelegraph’ın paylaştığı resmi bir basın açıklamasına göre Halliday, Londra’da bulunacak ve doğrudan Gemini’nin İngiltere ve Avrupa sorumlusu olan ve eski Sterling Bank yöneticisi Julian Sawyer’ın yönetim direktörüne rapor verecek.

Mali Suçla Mücadele Kariyeri

Halliday daha önce Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesinde kripto finans firması Circle‘ın baş uyum görevlisi olarak çalıştı ve şirketin küresel kara para aklama ile mücadele uyum programını yönetti.

Bu görevden önce ise İngiltere fintech CashFlows’ta finansal suç ve uyum konusunda icra direktörü ve New York Menkul Kıymetler Borsası sahibi Uluslararası Döviz Bürosu’nda CCO olarak görev yaptı.

Fintech ve dijital varlıklar alanına geçmeden önceyse Halliday, İskoçya Kraliyet Bankası‘nda 14 yıl boyunca mali suçla mücadeleye odaklanan çeşitli görevlerde çalıştı.

Kurallar ve Düzenlemeler

Winklevoss’un uyum yaklaşımı 2019’daki “Kriptoların İhtiyaç Duyduğu Kurallar” adlı reklam kampanyasında olduğu gibi, topluluğun daha liberter isimlerinden bazı eleştiriler aldı. Bu da şirketin kripto imajını sağlam düzenlemelere ve uyum odaklı piyasa uygulamalarına vurgu yaparak güçlü bir şekilde şekillendirmesine sebep oldu.

O dönemde açıklamalar yapan üst düzey bir Gemini yöneticisi, uygulamaların kripto yatırımcılarının geleneksel piyasalardaki standartlarla aynı korumaları ve standartları hak ettiğine inandığını dile getirdi.

Gemini borsasının yerel kripto para birimi olan Gemini Dollar ile ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar