Gate.io, NFT Magic Box’ta İlk 5.000 OpenPunk’ı Yayınladı

14:40
12 Ekim 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Dijital varlık borsası Gate.io, kısa süre önce hem kullanıcılara hem de yaratıcılara ilham olması amaçlanan ve topluluk odaklı bir NFT koleksiyonu olan yeni OpenPunks NFT serisini piyasaya sürdü. Yapılan açıklamalara göre şirket, özel NFT Magic Box pazarında ilk 5.000 OpenPunks NFT’sini resmi olarak piyasaya sürmeye başladı.

Gate.io Pazarlama Müdürü Marie Tatibouet konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Pazara yeni ürünler sunmaktan her zaman heyecan duyuyoruz. İlk 150 OpenPunks Magic Box 2 dakika içinde tükendi ve bu da kullanıcıların NFT’lere olan ilgisinin arttığını gösteriyor. Kullanıcılar, tip, rol, ten rengi ve saç rengi gibi özelliklere göre en çok beğendikleri OpenPunk’ları seçebilecek ve en beğendikleri kombinasyona sahip olanları satın alabilecekler.” sözlerini kullandı.

İlk 5.000 OpenPunks NFT’si, 11 Ekim ile 20 Ekim arasında, Magic Box ve canlı müzayedeler şeklinde gruplar halinde piyasaya sürülecek. Farklı OpenPunks NFT grupları, Gate.io’nun özel NFT Magic Box pazarında her gün sırasıyla 01:00 (UTC) ve 06:00 (UTC)’de açılacak.

Loot’un beğenilerinden ilham alan OpenPunks, kullanıcıların OpenPunk’larının sahip olduğu niteliklere dayalı olarak kendi tasarımlarını sağlayabileceği tamamen nitelik tabanlı bir NFT serisidir. Yapılan açıklamalara göre bu nitelikler tip, rol, cilt tonu ve saç rengini içerir ve kullanıcıların her bir NFT’nin ne kadar nadir olduğunu belirlemelerine olanak tanıyan özel bir nadirlik rozeti ile birlikte gelir.

2015 yılında tanıtılmasına rağmen, NFT’lerin ana akım tarafından benimsenmeye başlaması 2021 yılına kadar uzadı. Pazar takipçisi DappRadar’ın verilerine göre, küresel NFT pazarı 2021’in üçüncü çeyreğinde 10.7 milyar doların üzerinde satış gördü ve önceki çeyreğe göre %704’lük şaşırtıcı bir artış kaydetti. Bu artış, NFT’lere olan ilginin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasıyla sağlandı.

Bunlara ek olarak popüler blockchain oyun platformu Axie Infinity, kullanıcılar tarafından gerçekleştirilen NFT işlemlerinde 2 milyar doların üzerine çıkarak rekor kırdı. Benzer şekilde önde gelen NFT koleksiyonlarından biri olan CryptoPunks 1,6 milyar doların üzerinde satış yaparken, Bored Apes, Pudgy Penguins, CovidPunks ve diğerleri büyümeye devam ediyor.

Öte yandan yapılan açıklamalara göre OpenPunks, küresel NFT ekosisteminde büyümeyi teşvik ederken hem kullanıcılara hem de yaratıcılara ilham vermek için oluşturuldu. Kullanıcılar, platformda farklı OpenPunk’ları satın alırken, yaratırken ve takas ederken yaratıcılıklarını kullanmaya teşvik ediliyor.

Gate.io Hakkında

Gate.io, blok zinciri meraklılarının 190’dan fazla ülkeden 6 milyondan fazla kullanıcı için önde gelen 890’dan fazla kripto para biriminde işlem yapmasına ve varlıkları depolamasına olanak tanıyor. Borsa, HipoDeFi aracılığıyla DeFi ürünlerine, Wallet.io aracılığıyla saklama hizmetlerine, Gate Labs aracılığıyla yatırımlara ve özel GateChain platformuna ek olarak spot, marj, vadeli işlemler ve sözleşmeler sunuyor. Şirket ayrıca start-up IEO platformu, NFT Magic Box pazarı, kripto kredileri ve daha fazlası gibi tamamen entegre bir ürün paketini de kullanıcılarına sunuyor.

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. CoinTürk, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. CoinTürk, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar