X


Flaş Gelişme: Binance’ten Son Düşüşte Zarar Eden Kullanıcılar İçin Telafi İmkanı!

Binance'ten kripto para sektörüne yönelik alkış alan hareket!
15:44
23 Şubat 2021

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, bugün yoğunluktan dolayı ciddi eleştiriler aldı. Özellikle Binance’in vadeli işlem platformu Binance Futures, bazı işlemlerin yapılamaması ve platformun donması gibi şikayetlerle anıldı.

Binance Futures’daki Zararların Bir Kısmı Karşılanacak

Binance ise bu hatayı kabul ederek kullanıcıların zararlarının karşılanacağını açıkladı. Binance Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Binance Futures’ın yoğun trafik nedeniyle yaşadığı sorunlardan etkilenen kullanıcıların zararlarını telafi edeceğini belirtti. Binance fiyat dalgalanmalarının ise 22 Şubat 2021 (TSİ 17.20 ve 22 Şubat 2021 (TSİ 18.20) arasında yaşandığını  belirtti.

Bu da tam olarak o tarih ve saatte Binance Futures’ta sistemsel sorunlar nedeniyle zarar eden kullanıcıların kapsama altına alınacağını gösteriyor. Binance’in yaptığı açıklamada aşağıdaki sorunları yaşayan kullanıcıların Binance’e ulaşması gerektiği belirtildi:

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.
  • Alım satım teminat bakiyelerinin etkilenmesine neden olan fon transferi yapamayan,
  • Mevcut alım satım pozisyonlarını görüntüleyemeyen,
  • Hesap bakiyelerini görüntüleyemeyen,
  • Alım satım pozisyonu açamayan veya kapatamayan.

Binance Zarar Telafisi İçin Ne Yapılması Gerekiyor?

Bundan etkilenen kullanıcıların futurescs@binance.com adresine e-posta göndermesi ve talepte bulunması gerekiyor. Söz konusu e-postada dikkat edilecek ve dahil edilecek unsurlar ise şunlar:

  • Sorundan etkilenen Binance hesabının bağlı olduğu e-posta adresi,
  • Futures üzerindeki alım satım işleminden etkilenen tarih ve saat dilimi,
  • Alım satım geçmişinizde ilgili emir veya pozisyonun bilgisi,
  • Yaşadığınız toplam zarar.

Binance, söz konusu kayıtları değerlendirmeye alacak ve bunları gönderilme zamanına göre inceleyecek. Cevapların çok geç gelebileceğini belirten Binance, özellikle yüksek hacimli dönemde bunun daha da gecikebileceğini vurguladı.

Kripto Para Borsaları Sınıfta Kaldı

22 Şubat tarihi birçok kripto para borsasının sınıfta kaldığı bir gün oldu. Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Kraken üzerinde ETH fiyatının 700 dolara, Polkadot fiyatının ise 12 dolara kadar gerilediği görüldü. Bu da birçok kullanıcının normalde olması gerekenden çok daha fazla zarar etmesine yol açtı.

Binance‘in yüksek trafiğe ve yoğunluğa rağmen böyle bir adım atması ise kesinlikle borsanın daha fazla kullanıcı kazanmasını sağlayabilir. Kripto para piyasasını esir alan 48 saatlik düşüşler ise hala devam ediyor ve BTC son 24 saat içerisinde %13 değer kaybetti.

Lider kripto para biriminin bu kaybı kripto para piyasasında birçok altcoinin de sert düşmesine yol açtı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar