X


Cocos Coin Nasıl Alınır?

Cocos Coin nedir, nasıl alınır?
13:34
23 Şubat 2021

Cocos platformu kendisini yeni nesil dijital oyun ekonomisi platformu olarak tanımlıyor. Tam olarak “Cocos BlockChain Expedition” olarak adlandırılan Cocos-BCX, oyun geliştiricilere oyun geliştirmede rahatlık ve eksiksizlik sağlamayı hedeflerken, kullanıcılara yepyeni bir oyun deneyimi ve benzeri görülmemiş bir oyun durumu sunmayı amaçlıyor.

Cocos (COCOS) Nedir?

Cocos platformu bir yandan geliştiriciler için bir yandan kullanıcılar için oyun ekosistemini kolaylaştırmayı ve bir üst seviyeye taşımayı hedefliyor. Cocos-BCX, çoklu oyun sistem uyumluluğuna sahip oyunlar için eksiksiz bir çalışma zamanı ortamı oluşturmayı amaçlayan halka açık bir Blockchain platformudur ve oyun geliştiricilerine Blockchain oyun geliştirme için kullanıcı dostu bir platform sağlar. Ek olarak Cocos-BCX, kullanıcılara oyun içi dijital varlıklar üzerinde tam kontrol ve şeffaflık sağlamayı amaçlamaktadır.

Cocos, yepyeni bir oyun deneyimi sunmayı hedeflemektedir. Özellikle oyun deneyimi dört aşamalı bir yaklaşımla sağlanyor. Oyun içi ekonomi için sadece fungible token kullanarak başlasa da nihai amacı tamamen bir Blockchain’e geçmek.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bunun yanında Cocos-BCX, Delegated Proof-of-Stake (DPoS) konsensüs mekanizmasına dayanan canlı programlanabilir bir ana ağa sahiptir.

Ayrıca COCOS, Cocos-BCX blok zincirinin doğal varlığıdır ve işlem ücretlerini ödemek için kullanılır, ancak DPoS mutabakatına ve onun temelindeki blok zinciri yönetişimine katılmak için de paraya çevrilebilir.

Geliştiriciler ayrıca Cocos-BCX veya üçüncü taraf ekipler tarafından sağlanan işlevleri ve bileşenleri, non-fungible (NFT) borsaları, rehin dükkanları ve bankalar gibi oyun ekonomisi altyapıları oluşturmak için kullanabilir. Sonuç olarak, Cocos-BCX oyuncuların dijital varlıklarını daha iyi yönetmelerine izin verirken “oyunculara daha fazla oyun sunmayı” hedefliyor.

Yazının yayına hazırladığı sırada 0,7009 dolardan işlem gören COCOS Coin, 29,450,702 USD işlem hacmi ile CoinMarketCap verilerine göre piyasa değeri bakımından 490. sırada yer alıyor. Bunların yanında şu anda dolaşımda 42,015,868 adet COCOS Coin bulunuyor ve bunun maksimum 100.000.000 COCOS Coin’e ulaşması bekleniyor.

Öte yandan 13 Mart 2020 tarihinde 0,0001 dolar ile dibi gören Cocos Coin’in 16 Şubat 2017 tarihinde 1,44 dolar ile rekor kırdığını belirtmek gerekiyor.

COCOS Coin Nereden Alınır?

Piyasa hacmi bakımından en büyük Bitcoin ve kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile COCOS coin alım satım işlemleri yapılabilir.

COCOS Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından COCOS Coin’in işlem gördüğü Binance Coin (BNB) alarak COCOS işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunların yanında Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha alt değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar