X


CELO Coin Nasıl Alınır?

CELO Coin, Binance üzerinden alınabilir.
15:46
23 Şubat 2021

Celo, kripto paraların akıllı telefon kullanıcıları arasındaki kullanımını ve kabulünü arttırmayı hedefleyen bir blockchain ekosistemidir. Kullanıcılara sadece telefon numarası paylaşarak kripto para gönderebilme kolaylığı sağlamayı hedefleyen Celo, milyarlarca akıllı telefon kullanıcısını müşteri tabanı olarak belirlendi.

Kripto paralar son dönemde ana akım medyaya damga vuracak şekilde büyüyor olsa da hala bazı teknik detaylar sıradan yatırımcıları geride tutuyor olabilir. Özellikle kripto para cüzdanlarının özel ve genel anahtarları gibi bilgiler, birçok acemi yatırımcı için zorlayıcı olabilmekte. CELO ise sadece telefon numaralarını kullanarak güvenli bir kripto para transferi elde etmeyi hedefliyor.

Celo ağında buna ek olarak akıllı kontratların kullanımı da mümkün. Akıllı kontrat kullanımı ise merkezsiz uygulamaların (DApp) oluşturulmasını ve kullanılabilmesini sağlıyor. Merkezsiz finans odaklı bir girişim olan CEO, Nisan 2020 döneminde kendi ana ağını piyasaya sürdü. Platformun iki kripto para birimi var ve bunların ilki olan CELO, Proof-of-Stake odaklı bir kripto para birimi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

CELO, ağdaki işlem ücretleri, yönetim mekanizması ve diğer etkinlikler için kullanılıyor. Platform gelecekte ise Celo Dollar (CUSD) stablecoinine ek birçok yeni stablecoin oluşturup piyasaya sürmeyi hedeflemekte. Şu an için ikinci kripto para birimi ise CUSD olarak görülüyor.

Celo (CELO) Nedir?

CELO, ilgili blockchain ağının kendi kripto para birimidir. CELO, MIT, Stanford, Google, Square, Circle, Visa, GoDaddy, Dünya Bankası, FED, Harvard Üniversitesi, Pensilvanya Hukuk Fakültesi, Cambridge Üniversitesi, ABD Adalet Bakanlığı, Bank of America, Capital One, Twitter ve Gate Foundation bünyesinde çalışmış olan kişilerden oluşan bir ekip tarafından geliştirildi.

Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 4,11 dolardan işlem gören CELO, 75. sırada yer alıyor. CELO’nun toplam piyasa değeri 756 milyon dolar iken sirkülasyonda 184 milyon CELO olduğu görülmekte. CELO, stablecoin altyapısına sahip olması ve DeFi desteklemesi ile de rakiplerinden birkaç adım öne çıkıyor gibi gözüküyor.

CELO Coin Nereden Alınır?

CELO Coin, sunduğu gelecek vaat eden altyapı ve kullanım alanı ile kısa sürede Binance kripto para borsasında listelenmeyi başardı. Bu da CELO almak isteyen kullanıcıların sadece Binance üzerinden bunu yapabilmesini sağlıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar