Reklam

Fiyat Düşüşünü Değerlendiren Balina, Dogecoin (DOGE) Satın Aldı

Balina izleyicisi, dev miktarda coin'in satın alımını kayıtlara geçerken DOGE fiyatı yerinde saydı.
18:05
9 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Whalestats verilerine göre büyük bir Dogecoin yatırımcısı varlıklarını ciddi bir şekilde artırdı. Balina izleyicisi, dev miktarda coin’in satın alımını kayıtlara geçerken DOGE fiyatı yerinde saydı.

Dev Balina, Dogecoin Varlıklarını Artırdı

Dogecoin fiyatı, 4 Aralık’ta görülen piyasa düşüşü sırasında 0.122 dolara kadar düşüş yaşadı. Piyasa genel trendini izleyen Dogecoin, rakip meme coin’ler ile karşılaştırıldığında beklentileri karşılayamayan kripto para oldu. Whalestats radarına takılan işlemde bir balina 6.3 milyon Dogecoin satın aldı.

Büyük yatırımcıların ve balinaların, kripto para birimi varlıklarını artırmak için fiyat düşüşleri ve makro konsolidasyon dönemlerini iyi kullandıkları biliniyor. Yatırımcılar, kripto para piyasasının genel trendi ve Bitcoin beklentileri doğrultusunda cüzdanlarını doldurdu.

WhaleStats’taki Crypto Whale Tracker’dan alınan verilerde Dogecoin 0.17 dolar seviyesinde işlem gördüğü sırada anonim bir alıcının 1.114.337 dolar değerinde 6.369.751 satın aldığı kaydedildi. Medyaya yansıyan diğer bilgilere göre Dogecoin, sekiz yıllık varoluşunu işaret eden 6 Aralık’ı yani doğum gününü kutladı.

Dogecoin’in Dikkat Çeken Performansı

IntoTheBlock verilerinden görüldüğü üzere ortalama 60 milyon aktif adresle Dogecoin, yıllar içerisinde dikkate değer bir etki yarattı. Dogecoin coşkusunun zirvesindeyken, Elon Musk’ın sosyal medya etkinliğinin ardından 2021’in başlarında sadece dört ayda %17.000’lik baş döndürücü bir yükseliş performansı gösterdi.

CoinGecko verilerine göre Dogecoin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.731 dolarlıklan alandan yaklaşık olarak %76 düşmesine rağmen yıllık baz %5.427’lik artış trendini koruyor.

Dogecoin, son zamanlarda en büyük rakibi Shiba Inu‘nun gölgesinde kaldı. Ekosistem geliştirmeleri, fiyat performansı ve popülarite kategorilerinin tamamında Shiba’ya geçilen DOGE, eski günlerine dönmek istiyor. Elon Musk, zaman zaman DOGE tweet’leri atsa da bu durum artık geçmiş dönemlerdeki gibi etki yaratmıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar