reklamı kapat

Fidelity Kurumsal Yatırımcılara Kripto Para Kapılarını Açtı

Fidelity kurumsal yatırımcılara kripto para hizmetlerini sunmaya başladı.
9 Mart 2019
  • Kartal ParıltıKartal Parıltı

Fidelity Digital Assets kurumsal yatırımcılardan oluşan “seçilmiş uygun yatırımcılara” hizmet sağlamaya başladı. Fidelity ağırlıklı olarak koruma fonları, aile ofisleri, emeklilik fonları ve bağış fonları için Bitcoin gözetimi sunacak.

Fidelity Investments

Fidelity birkaç aydır üzerinde çalıştığı çözümleri 7 Mart’ta resmi Twitter hesabı üzerinden duyurdu. Fidelity Digital Assets yaygın bilinen Fidelity Investments’ın bir kolu. Şirket son zamanlarda kripto para gündemi meşgul ediyordu, geçtiğimiz ay Bitcoin gözetim işlemleri için geliştirmelerin son aşamasında olduğunu açıklamıştı.

Fidelity’nin ilk açıklaması Ekim 2018’de yapıldı. O zamandan bu yana şirket denetleyiciler ile çalıştı, riskleri değerlendirdi ve kurumsal yatırımcılara uygun kripto para alanı yaratmayı amaçladı. “Seçilmiş” müşteriler hedef alınsa da şirket hizmetini zamanla daha geniş kitlelere ulaştırmak istiyor.


Kurumsal Yatırımcılar

Kripto para piyasasının genelinde Fidelity’nin işlemlere başlaması boğa habercisi olarak görüldü. 2019 yılı giderek 2018 yılı beklentilerine benzemeye başladı. Geçtiğimiz yıl kurumsal yatırımcıların piyasada ses getirmesi bekleniyordu ancak bekleyiş son bulamadı. Bu yıl Morgan Creek bir ilk gerçekleştirerek 2 emeklilik fonunu ve kurumsal yatırımcıyı Bitcoin yatırımına çekmeyi başardı.

Fidelity şu anda müşterilerine saklama ve alım satım işlemleri sunuyor. Bu da yasal, şeffaf ve güvenilir şekilde kripto para alanında bulunmak isteyen kurumlar için fırsat sağlıyor. Kurumsal yatırımcılar bireyler gibi kripto para ticareti yapamıyor bu yüzden Fidelity gibi çözümlere ihtiyaç duyuyorlar. Fidelity şimdilik sadece Bitcoin hizmeti sunuyor fakat başka kripto paraların da kullanılması planlanıyor. Fidelity şimdilik menkul kıymet olarak görülme ihtimali olan kripto paralardan uzak durmayı düşünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.