reklamı kapat

Facebook Gizli Projesine ‘Ev’ Buldu Mu?

Facebook kendi Libra projesi için İsviçre'de yeni bir marka tescili yaptı.
12:00
19 Mayıs 2019

Son zamanlarda kripto para piyasasında yaşanan hareketlilik bazı oldukça önemli olayları arka plana atsa da, bunlar gelişmeyi sürdürmekte ve Facebook da kesinlikle bunlardan birisi. Milyarlarca kullanıcıya sahip sosyal medya devi ilk olarak PayPal eski yöneticilerinden David Marcus önderliğinde bir blockchain departmanı kurdu ve daha sonra kendi kripto para birimini piyasaya süreceği söylentileri ile anılmaya başlandı.

Facebook Coin Adım Adım Geliyor

Facebook Coin olarak adı anılan bu kripto para birimini geliştiren proje ise birkaç önemli haber kaynağı tarafından Libra Projesi olarak tanıtıldı. Özellikle son 2 aydır Facebook hakkındaki spekülasyonlar inanılmaz bir boyuta ulaştı ki bunda Facebook’un konu hakkında somut adımlar atmasının da payı var. Sosyal medya devi geçtiğimiz hafta iki eski Coinbase çalışanını ekibine katmış ve bundan önce de Libra projesinin marka haklarını başka bir firmadan satın almıştı. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Reuters’in yeni aktardığı bir habere göre ise, Facebook Coin için gerekli olan Libra Network direkt olarak İsviçre içerisinde geliştirilecek ve sosyal medya devi şimdiden bu konuda önemli bir hamle yaptı. 2 Mayıs tarihinde Libra ismini İsviçre içerisinde tescil ettiren yapının hissedarları arasında Facebook Global Holdings’in de (FGH) yer alması, Zuckerberg‘in artık açık açık kendi kripto para birimini geliştirmeye başladığını veya çoktan sona gelindiğini gözler önüne sermekte.

Facebook ise bu konuda hala resmi bir ne onaylama ne de reddetme bildirisi yayınladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.