Ethereum Teknik Analizi 10.06.2019

09:00
10 Haziran 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Geçtiğimiz hafta yapmış olduğumuz teknik analizde Ethereum fiyatının 200 günlük Bollinger Bandının üst bandının üstünde hareketliliğinin devam etmeyeceğini ve bu durum gerçekleşmesi için muhtemel ihtimalleri değerlendirmiştik.

Analizimize buradan ulaşabilirsiniz.

Sonuç olarak geçtiğimiz hafta içerisinde Bollinger Bandın üst bandının üzerinde duramayan fiyat 200 $ seviyesine doğru çekilmiş ancak 230$ seviyesinde tutunabilmiştir.

 

Grafikte kırmızı olarak çizilmiş olan 20 günlük hareketli ortalamanın da bu başlayan harekete cevaben Bollinger Bandının içine girmesi Bitcoin analizimizde de belirttiğimiz gibi istatistiksel olarak yüksek ihtimallidir.

20 günlük hareketli ortalamanın Bollinger Bandı içerisine girme sürecinde bizi yine temel olarak ya bir miktar fiyat gerilemesi ya da yatay fiyat hareketi bekleyecektir.

Her iki koşulda da Ethereum fiyatının kısa vadede 200 $ altını veya 280 $ üstünü görmesinin düşük ihtimal olduğu, yatay bir hareketin başladığı söylenebilir. Önümüzün yaz olması nedeniyle, bu hareketin bir müddet daha devam edebileceği söylenebilir.

Ancak kripto değer piyasalarında bir çok zaman teknik analizin çalışmadığı gözlenmiştir. Bu nedenle oluşmasını beklediğimiz bandın üstüne veya altına hareketler ile bandın her iki yöne de kırılması söz konusu olabilir. Bu durumda da fiyat bandın kırıldığı yöne hızlı bir ivmelenme yapabilir.

Piyasa genel olarak yatay harekete geçmiştir. Piyasanın yatay hareket tamamlandıktan sonra özellikle Bitcoin fiyat yönü piyasanın genel duruşunu belirleyecektir.

Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR. (Analiz tarihi: 10.06.2019)

Grafik Kaynak: TradingView

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI