reklamı kapat

Ethereum Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 29/04/2020

Ethereum'un fiyat artışı asıl şimdi mi başladı?
13:00
29 Nisan 2020

Ethereum (ETH) 29 Nisan tarihinde lider kripto para birimi Bitcoin’i takip ederek önemli bir kırılma anı yaşadı ve 196 dolardaki direnci adeta kırdı geçti. ETH/BTC işlem çifti bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 0,02585 Sats seviyelerinde iken ETH/USD işlem çiftinin 205 dolarda olduğu görülüyor.

Ethereum Yorumları

Ethereum bu yükseliş ile beraber Koronavirüs paniği ile 90 dolara kadar düşen fiyatını yeniden panik başlamadan önceki seviyelere çıkartmış oldu ve krizin etkileri neredeyse %100 oranında giderildi.

ETH/USD işlem çiftinin 207 doları test etmesine rağmen kısa süre içerisinde düzeltme ile 205 dolara gerilemesi ise boğaların biraz dinlenmeleri gerektiğini ve önümüzdeki günlerde düzeltme görebileceğimizi gösteriyor. Şu an için 200 doların önemli bir destek olduğu görülüyor ve aslında daha önce direnç olarak görev alan 197 dolar da düşüşü engelleme potansiyeline sahip.

Ethereum Fiyatı

Ethereum grafiğindeki göreceli güç endeksine bakıldığında Mart ortasındaki düşüşün izlerinin de tamamen silindiği görülüyor. Yine de ETH bir kere daha aşırı alım bölgesine girebilir ve bunun daha önce 2020 yılı başlarında oluşturduğu tehlike birçok analist tarafından görülmüş ve yatırımcılar uyarılmıştı.

Eğer ETH, RSI’ye göre daha önceki aşırı alım bölgelerini hedeflerse 220 dolar önümüzdeki haftalarda mümkün olabilir. Bunun kırılması ise 250 dolarlık kritik direncin gündeme gelmesini sağlayacaktır. Buna rağmen şu an için 3 aylık direncin 210 dolarda olduğu görülüyor.

Buna rağmen ETH’de fiyat düşüşü beklentisi içerisinde olduğunu belirten analistler de var ve fiyatın ne yöne gideceği tam olarak bu hafta içerisinde belli olabilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.