reklamı kapat

Ethereum Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 24/06/2020

Ethereum teknik analizi önümüzdeki günler için neye işaret ediyor?
22:13
24 Haziran 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olmasına rağmen şu sıralar lider kripto para birimi Bitcoin’den bile daha fazla konuşulan Ethereum, fiyat konusunda ise bu hareketliliğin avantajını sergileyemiyor. Merkeziyetsiz finans yani DeFi uygulamalarındaki FOMO’nun Ethereum fiyatına etki etmemesi ise yatırımcıları şaşırtmakta.

Ethereum Yorumları

Ethereum ağındaki günlük işlem sayısı geçtiğimiz yılın Ocak ayından bu yana ilk defa 1 milyonun üzerine çıktı ve bunun çok ama çok önemli bir gelişme olduğu biliniyor. Ethereum ağındaki hareketliliğin boğa piyasası zamanlarındakine eşdeğer seviyelere yükselmesine karşın ETH fiyatının henüz hareketlenmemesi ise önümüzdeki günler için bir sinyal olabilir.

Ethereum teknik analizine bakıldığında şu an için asıl direnç noktasının 250 dolar, destek noktasının ise 240 dolar olduğu görülüyor. ETH/USD işlem çiftinin kontrol hattı ise 243,36 dolarda yer alıyor ve bunun altına inilmesi anında 240 doların altına inilmesi için zemin hazırladı. Yatırımcıların özellikle 247 dolarda fazlaca satış emri verdiklerini söylemek mümkün.

Ethereum Alınır Mı?

Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 236 dolara kadar gerileyen ve destekleri tek tek aşan ETH/USD işlem çifti, 55 günlük üssel hareketli ortalamanın hemen üzerinde kalmayı ise başardı. 4 saatlik grafiğe göre ETH fiyatı 232 dolara kadar düşebilir ve buradan hafif bir sıçrama ile yeniden 245 doları görebilir. ETH için nihai direnç ise daha önce belirttiğimiz gibi 250 dolar olarak görülüyor.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.