reklamı kapat

Ethereum Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 20/08/2020

Ethereum fiyatının düşüşü 350 dolara kadar devam edebilir.
18:47
20 Ağustos 2020

Ethereum fiyatı yaşanan son düşüşten sonra 400 doların üzerinde tutunmayı başarmış gibi gözüküyor. 450 dolar seviyesinden düşüşe geçen ve 400 doların üzerinde zar zor tutunan ETH/USD işlem çiftinin önündeki direnç noktalarının 430 ve 420 dolar olduğu görülüyor. İlk başta destek olan bu iki nokta yaşanan sert düşüş nedeniyle artık direnç haline geldi.

Ethereum Yorumları

Aslında bu düşüş ETH’den kaynaklı değil, direkt olarak Bitcoin’den kaynaklı bir gerileme olarak görülüyor. Çarşamba günü yaşanan düşüş lider kripto para birimini 12.200 dolardan 11.500 dolara kadar çekti ve buradan tekrar yükseliş başladı. Şu an için konsolide olan BTC, aynı durumu ETH için de mümkün kılabilir.

ETH/USD teknik analizine bakıldığında ise fiyatın çoktan toparlanma sürecine geçtiği görülüyor. 400 doların üzerinde 410 doları destek haline getiren ETH, bunun devamındaki yükselişleri de güvenceye alabilir. Bunun için ise önce mevcut 408 dolar seviyesinden kurtulması gerekiyor.

Ethereum Alınır Mı?

Eğer ETH/USD işlem çifti yakın zamanda yükseliş elde edemez ve 410 doların üstüne çıkamazsa 350 dolar mümkün olabilir. RSI indikatörüne bakıldığında bunun tam orta seviyede yani 50 üzerinde kaldığı görülüyor. MACD indikatörü ise düşüş odaklı bir ayrışmaya işaret ediyor.

Eğer MACD baskın gelirse ETH fiyatı gerçekten de 350 dolar seviyesine kadar düşebilir ve elde edilen yükselişin büyük bir kısmını geri verebilir. ETH yönünü belli etmeden alım yapmak büyük zararlara yol açabilir. Bu sebeple haftalık kapanışı beklemek mantıklı olabilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.