X


Ethereum Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 06/01/2020

ETH teknik analizine göre yükseliş devam edebilir.
13:22
6 Ocak 2021

Ethereum (ETH) fiyatı 1.000 dolar üzerine ulaştığı ilk gün beklendiği gibi tüm zamanların rekorunu tazeleyemedi. ETH/USD paritesi 1.180 dolara kadar ulaştıktan sonra aynı gün içerisinde sert bir düşüş yaşayarak 980 dolar seviyelerini gördü.

Ethereum Yorumları

Ethereum fiyatının uzun süredir beklenen 1.000 dolar seviyesini kırması birçok kripto para. yatırımcısı için 1.400 doların geleceğinin habercisi olarak görülürken balinaların tam anlamıyla boğa tuzağı kurduğu görülüyor.

ETH

Bitcoin fiyatının yaşadığı 4.000 dolarlık düşüş aslında Ethereum’u aşağıya çeken temel unsur oldu. Ethereum yatırımcıları ise bu sert düşüşün yarattığı endişenin geçmesi ile yeniden alım yapmaya başladı ve RSI’yi üst noktalara taşıdı. 5 saatlik SMA ile Şubat 2018 tarihinde görülen zirvenin aynı noktalara yani 995 dolara denk gelmesi buranın önemli bir destek ve direnç olduğuna işaret ediyor.

Şubat 2018 tarihinde Ethereum fiyatı 995 dolara kadar yükselmiş ve buranın kırılması ile hızlı bir şekilde 1.400 doları görmüştü. 995 doların üzerinde 4 saatlik ve haftalık grafikte kapanış gerçekleştirilmesi bu sebeple hiç olmadığı kadar önemli. Ancak Ethereum yatırımcıları için işlerin ters gitme ihtimali de bulunuyor.

Ethereum Fiyat

ETH fiyatının sert bir düşüş trendine girmesi durumunda daha önce çalışan destek seviyeleri 890 dolar ve son olarak Eylül 2020 tarihindeki 695 dolar olarak biliniyor. Bu seviyelere gelene kadar ara ara birçok destek seviyesi bulunsa da bunların temel destekler olduğu görülmekte. ETH fiyatının daha önceki düşüşünde 920 dolara kadar gelip bunun altına inilmesi ile 890 dolardan sıçrama yaşaması ise bu desteğin ne kadar güçlü olduğunu ortaya koyuyor.

ETH/USD Teknik Analizi

Ethereum fiyatının rallisinin devam etmesi durumunda ise ilk önemli direnç 1.170 dolar gibi gözüküyor. 1.170 dolar seviyesinin Fibo indikatörüne göre de boğa rallisi için dönüm noktası olduğu söylenebilir ETH/USD paritesi 1.170 doları kırdıktan sonra hedef olarak 1.250 doları aşmaya çalışacaktır. 1.250 doların geçilmesi ise tahmin edilebileceği gibi 1.400 doları yani tüm zamanların rekorunu getirecektir.

Ethereum fiyatının yükselişi biraz da Bitcoin’in hareketlerine bağlı. Bugün itibarıyla yeni bir rekor kırıp 35.600 dolara kadar yükselen lider kripto para birimi, ani bir düşüş yaşarsa ETH boğaları için de birçok hayal suya düşebilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar