reklamı kapat

DeFi Yatırımcısı Tek Bir Hata İle 140.000 Dolar Kaybetti

Denetlenmeyen projeye yatırım yapan DeFi kullanıcısı her şeyini kaybetti.
22:17
5 Ekim 2020

Bir Ethereum kullanıcısı, yaptığı çok basit bir hata yüzünden yaklaşık olarak 140.000 dolar değerinde UNI kripto para birimini kaybetti. Önde gelen DeFi projelerinden Uniswap’ın kripto para birimi UNI, kesinlikle Eylül ayında piyasaya sürülmesinden bu yana ciddi anlamda ilgi uyandırıyor.

Söz konusu kullanıcı da bu ilgiye kapılıp dikkatsizce işlem yapanlardan birisi oldu. Kripto para cüzdanı ZenGo araştırmacısı Alex Manuskin, kullanıcının UniCats isimli bir proje yüzünden böyle bir hata yaptığını belirtti. “Jhon Doe” takma adıyla tanıtılan kullanıcı, UniCats isimli yeni bir yield farming projesi gördü ve buna elindeki UNI’ler ile yatırım yapma kararı aldı.

Denetlenmeyen Projeye 140.000 Dolar Yatırdı

Kullanıcının “belki de sıradaki YFI budur” diye düşünerek elindeki bütün fonları gönderdiği, bir süre de MEOW isimli token’ı kazandığı belirtiliyor. Elindeki UNI’leri havuzdan çekmek isteyen kullanıcı, daha sonra ise acı bir şekilde UniCats geliştiricisinin akıllı kontratlarda bir açık oluşturduğunu öğrendi.

DeFi projesi UniCats geliştiricileri bu sayede akıllı kontratlar üzerinde tam yetkiye sahip oldu ve kullanıcının UNI token‘larını onun izni olmadan çekebildi. Kullanıcının buradaki hatası ise akıllı kontrat denetimi tamamlanmayan bir projeye bu kadar yüklü yatırım yapması oldu.


Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.