X


Bu İki Ethereum (ETH) Tabanlı Altcoin Tüm Piyasayı Geride Bırakıyor!

Tüm kripto piyasası yeniden yaslara bürünürken bu iki Ethereum (ETH) tabanlı altcoin, yükselişleriyle piyasayı şaşırtıyor.
16:00
14 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin (BTC) önderliğinde olan kripto para birimleri, bugün de düşüşlere tekrardan başlıyor. Uzun süreli düşüşlerden sonra kriptolar, dün rahat bir nefes alabilmişti. Ancak bugün BTC ve diğer altcoinlerin tekrardan düşüşe geçtiği görülüyor. Bu süreçte bu iki Ethereum (ETH) tabanlı altcoin ise bu düşüş trendini alt üst ederek kazanç sağlatıyor.

İçerik Rehberi

Chain (XCN)

Chain (XCN), bu hafta 0,071 dolardan 0,091 dolara kadar çıkarak yaklaşık %30 kadar artış gösteriyor. Bu yazı yazılırken ise XCN, son 24 saatteki %7’nin üzerindeki artışıyla yaklaşık 0,089 dolardan işlem görüyor. Ayrıca Chain, piyasa değerine göre 51. Sırada yer alıyor. Aslında geçmiş verilere bakıldığında XCN’nin 18 Nisan’da 0,11 dolara kadar ulaşabildiği görülüyor. Ancak kriptoların genel düşüşü ve geleneksel piyasaların etkisiyle XCN, bir hafta öncesine kadar 0,07 dolar gibi fiyat değerlerine ulaşmıştı.

Bu etkiler hala devam etmesine ve kriptolar genel bir düşüşte olmasına rağmen XCN, fiyatında bir düzeltmeye gidebiliyor ve özellikle bugün bir artış gösteriyor. Ayrıca bu noktada, XCN’nin bu hafta Binance Smart Chain’de kullanıma sunulması da önem taşıyor.

Flex (FLEX)

Hong Kong merkezli vadeli işlem borsası platformu olan CoinFLEX’in yerel tokenı Flex (FLEX), bu hafta XCN ile hemen hemen aynı bir performans göstererek %33’lük bir artış sağlıyor. Kriptoların kan ağladığı ve bir türlü toparlanamadığı bu dönemde FLEX, 3,72 dolardan 4,95 dolara kadar yükseliyor. Ayrıca Flex, piyasa değerine göre 124. sırada yer alıyor. Bu yazı yazılırken ise FLEX, son 24 saatteki %2 kadar artışıyla yaklaşık 4,8 dolardan işlem görüyor.

Ayrıca stablecoinlerin tartışmalı olduğu bu dönemde CoinFLEX’in stablecoini flexUSD’nin de sabitinin bozularak 1,09 dolara yükseldiği sonrasında ise 0,93 dolara kadar düştüğü görülüyor. Ancak flexUSD, durumu düzelterek 1 dolara olan sabitini tekrardan kazanıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar