reklamı kapat

En İyi 5 Hedge Fon Yöneticisi Bitcoin’le Daha Fazla Kazanabilirdi

Bloomberg’in son araştırmasına göre, eğer hedge fon yöneticileri bazı varlıkları yerine Bitcoin'i tercih etseydi çok daha fazla kazanabilirdi. 
11:00
17 Şubat 2020

Ortaya çıkan son haberlere göre her biri bir milyar dolardan fazla kazanan beş hedge fon yöneticisi eğer Bitcoin kullanıyor olsalardı çok daha fazla kazanabilirlerdi.

Hedge Fon Yöneticileri

Bloomberg tarafından yapılan son araştırmaya göre, en iyi 5 hedge fonu yöneticisinin her birinin kazancının 1 milyar doları aştığı tahmin ediliyor. Bahsi geçen beşlinin başarısına katkıda bulunan ilk 10 yatırım arasında Facebook Ltd ve Alibaba gibi teknoloji hisseleri bulunuyor.

Her ne kadar bu fon yöneticileri başarılı bir yıl geçirmiş olsalar da eğer yatırımcıları arasında kripto paralar da bulunsaydı kazançları daha fazla olabilirdi. Bitcoin’in S&P 500’ü geride bıraktığını göz önüne aldığımız zaman eğer bu fon yöneticileri portföylerine Bitcoin’i dahil etselerdi getirileri büyük oranda artabilirdi.

Bunun yanında Bloomberg’in bahsettiği 5 fon yöneticisi şunlar:

Coleman Chase – Tiger Global Management

Steve Cohen – Point72 Asset Management

Ken Griffin – Citadel

Jim Simmons – Renaissance technology

Chris Hohn – TCI Fund Management

Bitcoin Beşliyi Yendi

2019’un sonunda elde edilen verilere göre Bitcoin, S&P 500 endeksinin sergilemiş olduğu %29 getiriden çok daha iyi bir performans sergiledi. Bunun yanında en iyi 5 riskten korunma fonu yöneticisinin her birinin portföylerinde yer alan tüm fonları da geride bıraktı.

Örneğin, Coleman Chase’in ana fonu yıl sonuna kadar %33 getiri sağlarken Bitcoin 2019 yılı başından sonuna kadar %85’in üzerinde kar sağladı.

Sonuç olarak, portföydeki daha düşük performans gösteren varlıkların Bitcoin ya da Grayscale Bitcoin Trust Stocks ile değiştirilmesi, en iyi 5 riskten korunma fonu yöneticisinin getirilerinin her birini yükseltirdi.

Bununla beraber Aralık 2019’da ortaya çıkan haberlere göre Bitcoin Netflix hisselerinden de popüler hale geldi. Veriler, Bitcoin yatırım fonlarının Y kuşağında Netflix’ten daha çok tercih edildiğini göstermişti.

Kaynak: Bitcoinist

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun
ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.