X


En Güvenli Kripto Para Yatırımı ve Depolaması Nerede Yapılır?

15:42
12 Ağustos 2021

Son on yılda  kripto para birimleri özellikle Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin, değerlerini birkaç kat artırarak küçük yatırımcılar ve balinaların yanı sıra bilgisayar korsanlarının da dikkatini çekti.

10 Ağustos’ta bilgisayar korsanlarının, yatırımcıların çeşitli blok zincirleri arasında kripto paralarla işlem yapmasına izin veren blok zinciri tabanlı bir platform olan Poly Network’e saldırı gerçekleştiği bildirildi. Saldırı, kripto para birimlerinde 600 milyon dolarlık bir zarara yol açtı ve şu an için bahsi geçen saldırı bu yılki en büyük hack girişimi olarak nitelendiriliyor.

Güvenlik araştırmacıları, IP adreslerini, e-postalarını ve hatta cihaz parmak izlerini belirleyerek bilgisayar korsanlarını bulmaya çalışsa da, parayı geri alma şansı zayıf görünüyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Kripto para ekosisteminde hack girişimlerine bakıldığında sırasıyla 2015 ve 2016’da Bitfinex’te toplamda 100.000 BTC’ye mal olan iki saldırı gerçekleştiği görülüyor. 2019’un ortalarında ise Coinbase SIM bağlantı noktasında saldırıya uğradı ve yaklaşık olarak 100.000 dolarlık bir zarar oluştu. Mayıs 2019’da da Binance’de 7.000 Bitcoin, bazı kullanıcıların iki faktörlü kimlik doğrulama kodları ve API token’ları çalındı.

Bilgisayar korsanlarının platformlara saldırma yollarının çeşitli olduğu bildiriliyor, ancak en kolayı borsalara gömülü çevrimiçi cüzdanlardan (sıcak cüzdanlar) varlık çıkarmak. Herhangi bir süre boyunca çok sayıda token veya coin saklamayı planlıyorsanız, soğuk bir cüzdan kullanılması öneriliyor. Sıcak cüzdanın aksine, soğuk cüzdanların hack saldırısına uğramadığı ifade ediliyor. Dolayısıyla şu anda kullanıcıların varlıklarını saklamak için en güvenli yerlerin soğuk cüzdanlar olduğu düşünülüyor.

Bu noktada ise güvenlik ve rahatlık adına soğuk cüzdana sahip ve ciddi şekilde güvenli bir platform kullanılması gerektiği ifade ediliyor. İhtiyaçlarınızı karşılamak için güvenlik, güvenilirlik ve kolaylık özelliklerine sahip bir dijital para finansal türev işlem platformu olan Bexplus‘ı kullanabilirsiniz.

Bexplus Neden Güvenli?

Bexplus, saldırılara karşı dayanıklı ve çok imzalı soğuk cüzdan adresleriyle kullanıcıların varlıklarını koruduğunu ifade ediyor. Soğuk depodan aktarılan tüm fonlar manuel olarak işleniyor ve bunu koordine etmek için birden fazla personel gerektiriyor.

Yapılan açıklamalara göre üst düzey güvenliği ile sunucu bir kez bile çökmedi ve dört yıllık operasyonunda herhangi bir saldırıda para kaybı olmadı. Dolayısıyla Bexplus’ın kullanıcılarının hack korkusu olmadan kripto paralarını güvenle saklayabilecekleri ve güvenle kripto para yatırımı yapabilecekleri bir platform olduğu ifade ediliyor.

Bunlara ek olarak 2017 yılının sonlarında kurulan Bexplus, merkezi Hong Kong’da bulunan ve Singapur, Japonya, ABD ve Brezilya’da şubeleri bulunan popüler bir kripto borsasıdır. Bexplus, KYC zorunluluğu aramıyor ve 200’den fazla bölgeden 800 binden fazla yatırımcı tarafından güvenilen MSB (Money Services Business) tarafından akredite ediliyor.

Bexplus’ın Avantajları

  • Yüksek güvenlik: Varlığınızı korumak için DDoS karşıtı koruma sistemleri ve diğer gelişmiş teknolojiler benimsenmiştir.
  • Faiz cüzdanı: Kullanıcılar yıllık %21’e varan faizden yararlanabilir.
  • 100X kaldıraç: 1:100 kaldıraç, %100 kar elde etmenizi sağlar.
  • Demo hesabı: İşlem becerilerinizi geliştirmeniz için 10 BTC’lik demo hesaplar bulunuyor.
  • Gizlilik: Kayıt yalnızca bir e-posta onayı gerektiriyor ve kimliğinizi doğrulamanıza gerek yoktur.
  • Para yatırma bonusu: Her para yatırma işleminizde %100 bonus kazanabilirsiniz.

Kripto para yatırımı yapma ve kripto para depolama konusunda en güvenli borsa olduklarını iddia eden Bexplus’a buradan kayıt olabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. CoinTürk, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. CoinTürk, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar