X


Elon Musk’tan Yeni Dogecoin (DOGE) Hamlesi: Fiyat Yükselişe Geçti

DOGE fiyatını hareketlendiren müjde, Elon Musk'tan geldi.
11:33
11 Mayıs 2021

Shiba Inu veya Akita Inu gibi projelerin rekor kırması sonrasında gözden bir nebze de olsa düşen Dogecoin (DOGE), arkasında dünyanın zengin isimlerinden birisinin desteğine sahip. DOGE, son dönemde yaşadığı sert düşüşten sonra şimdi yine Elon Musk’ın bir tweeti ile yükselişe geçti.

Musk, Yeni DOGE Anketini Yayınladı

Elon Musk, Twitter üzerinden yayınladığı ankette DOGE’un Tesla’da ödeme aracı olarak kabul edilip edilmemesi konusunda milyonlarca takipçisinin ne düşündüğünü sorguladı. Musk aslında bu anketi yayınlayarak direkt olarak Dogecoin’in Tesla üzerinde ödeme aracı olarak kabul edileceğini de ilan etmiş oldu.

Elon Musk’ın takipçilerinin büyük bir kısmının DOGE yatırımcısı olduğu biliniyor ve fiyatın son aylarda yükseliş sebebi de bizzat Elon’ın çabaları. Anketin yayınlanmasının üzerinden henüz 1 saat bile geçmemiş olsa da şimdiden 486.000 oy toplandığı ve bunların ezici bir kısmının evet dediği görülmekte.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

DOGE Fiyatı Yükselişe Geçti

DOGE fiyatı da bu anket ile birlikte 1 saat içerisinde %7,7 yükselişe geçti ve yeniden 0,52 dolar direncine doğru ilerliyor. Bütün kripto para piyasasının kızıla boyandığı anlarda DOGE’un yükselmesi ise bir gelenek olarak anılmaya başlandı.

DOGE aslında kripto para sektöründe belki de uzun süre hatırlanacak bir akım başlattı ve şu an hayvanlarla ilgili birçok kripto para anlamsız bir şekilde yükseliyor. Bunun bireysel yatırımcının yarattığı bir çılgınlık olduğu biliniyor ve 2017 yılında benzer bir şekilde ortaya çıkan ICO çılgınlığı, oldukça kötü sonuçlanmıştı. Yine de DOGE’un Tesla’da ödemeler için kullanılması DOGE’u bunların dışında tutmaya yarayabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar