Elon Musk Fiat Para Birimlerini Topa Tuttu! Fiat Paraları Kripto Paralarla Karşılaştırdı

Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk, fiat para birimlerini eleştirdi. Kripto paralarla karşılaştırdı.
09:00
16 Kasım 2021
Elon Musk Fiat Para Birimlerini Topa Tuttu! Fiat Paraları Kripto Paralarla Karşılaştırdı
Okuma Süresi: 2 Dakika

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, yaptığı paylaşımlarla çoğu zaman spekülasyonlara neden oldu. Ünlü milyarder bu kez Twitter’dan başka bir paylaşım yaptı ve fiat para birimlerini sert bir şekilde eleştirdi.

Elon Musk Ağır Eleştirdi

Elon Musk, Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus tarafından yayınlanan bir tweet’e yanıt olarak hükümet tarafından verilen fiat para birimlerini bir kez daha eleştirdi.

Centibillionaire, sıradan insanların “normal” para hakkında ne kadar az şey bildiğinin altını çizerek, onun ne kadar modası geçmiş ve dövülebilir olduğunu vurguladı.

Öyle ki, 1950’lerde geliştirilen eskiyen bir programlama dili olan COBOL, ABD’deki ATM’lerin yaklaşık %95’in altyapısını oluşturuyor.

Ayrıca günümüzde bulut bilişimin yaygınlaşmasına rağmen bankaların büyük bir çoğunluğu “eski” ana bilgisayarlara güvenmeye devam ediyor. Buna ek olarak IBM’in ana bilgisayarları büyük talep görmeye devam ediyor.

Musk’ın İlk Eleştirisi Değil

Tesla CEO’sunun bu eleştirisi, fiat para birimlerini ilk kez hedef alması değil. Öyle ki Centibillionaire Elon Musk, kısa süre önce kripto para birimlerinin değişmezliği nedeniyle (hükümet tarafından kontrol edilen para birimlerinin aksine) değeri olduğunu belirtti.

Elon Musk yaptığı eleştirisinde şu ifadeleri kullandı;

“Biliyorsunuz, hükümetler elini kurabiye kavanozundan uzak tutamadığında ve para veri tabanını düzenleyemediğinde, muhtemelen kripto para birimlerinin her zaman bir değeri olacaktır.”

Musk’ın en son itibari para karşıtı yorumu, kripto para birimleri için bir reklam olarak görüldü.

Ayrıca MicroStrategy CEO‘su Michael Saylor, lider kripto para birimi Bitcoin’e işaret ederek, sabit bir arza sahip değişmez bir deftere ihtiyaç olduğunu söyledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar