X


Elon Musk: Bitcoin Almak İster Misin?

Elon Musk sosyal medyada Bitcoin'le alakalı bir paylaşımda bulundu.
16:00
23 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

SpaceX ve Tesla kurucusu Elon Musk Bitcoin’le ilgili sosyal medyada spekülasyon yaratan bir twit attı.

Twitter’ın en çok takip edilen isimlerinden Musk dün akşam saatlerinde bir twit’inde “Animeleri seviyorum.” yazmıştı. Aynı başlık altında bir başka yorumunda “Bitcoin almak ister misin?” yazan bir anime görseliyle birlikte Bitcoin logosunu içeren paylaşım yaptı:

https://twitter.com/elonmusk/status/1054520588734058496

Bu görsel Cryptocurrency Girls adında bir siteye ait. Site büyük piyasa değeri olan kripto paraların anime görsellerini ve karakterlerini yapıyor. Musk’ın başlığı bir anda sosyal medyada popüler oldu. Bir süre sonra Twitter Musk’ın hesabının hack’lendiğini düşünmüş olacak ki Musk’ın hesabı kitlendi.

Musk sıklıkla dolandırıcılar tarafından sahte hesaplarla taklit ediliyor. Bu sahte hesaplar Elon Musk’ı taklit edip kripto para dağıttıklarını iddia ediyor. Hatta bu dolandırıcılık amaçlı girişimler bazen sponsorlu Twitter içeriklerinde görülebiliyor.

Musk’ın Tweet’inin ardından kripto para topluluğunda tanına birkaç isim Musk’ın Bitcoin paylaşımına yorum yaptı. Musk’a cevap veren en dikkat çekici isimlerden biri Binance kurucusu Changpeng Zhao’ydu. CZ şakayla karışık şunları ifade etti:

Bu iş giderek yaygınlaşmaya başladı. Eğer kripto para kabul edersen Tesla alırım…

Tabii ki Elon Musk Twitter kripto para topluluğuyla eğleniyor, şaka yapıyor olabilir. Ancak yine de göz önündeki isimleri Bitcoin ve kripto paralar hakkında konuşulması kripto paraların yaygınlaşmasında rol oynayabilir, kripto paralarla ilgilenmeyen kitlelerin dikkatini çekebilir.

Kaynak: Twitter

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar