X


Dogecoin’in Ücret Politikasındaki Değişiklik Teklifine Musk’tan Destek!

Elon Musk, Dogecoin’e (DOGE) verdiği desteği sürdürüyor ve ücret politikasındaki değişiklik önerisini desteklediğini dile getiriyor. 
13:25
28 Haziran 2021

2021 yılında Dogecoin’e (DOGE) verdiği desteğin ardından bir süre sessizliğe bürünen Tesla CEO’su Elon Musk yeniden Dogecoin’i destekleyen açıklamalar yapmaya başlamış gibi görünüyor. Musk yaptığı bir yorum ile Dogecoin’in ücret politikasını önemli ölçüde değiştirecek bir teklife desteğini dile getirdi.

Dogecoin Geliştirmesine Destek

Liberate Inc CEO’su Patrick Lodder tarafından Github’da yayınlanan teklif, önerilen mevcut 1 DOGE ücretinin on-chain işlem aktivitesini caydırdığını öne sürüyor. Lodder Dogecoin ile işlem yapmanın şu anda Litecoin ile işlem yapmaktan beş kat daha pahalı olduğuna da dikkat çekiyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Lodder ayrıca, algılanan değer kaybının çok yüksek olması nedeniyle insanların varlıklarını borsalardan çıkarmak konusunda isteksiz olduklarını da ekliyor. Bu nedenle, varsayılan blok dahil etme ücreti oranını sadece 0,01 DOGE‘ye düşürmeyi teklif ediyor:

Tüm Dogecoin paydaşlarına yönelik bu teklif, Dogecoin zincirindeki standart işlemler için ortalama ücretlerin 100 kat azaltılmasını, ücretlerin tüm yönleri üzerinde madenciler ve node operatörleri arasında tam kontrolün paylaşılmasını, temel geliştirmeye daha az güvenmeyi ve işlevsel (küçük) ücretsiz bir işlemi geri getirmeyi önermektedir.

Dogecoin ve Bitcoin

Musk, kısa süre önce yaptığı açıklamalarda, Dogecoin‘in Bitcoin’e karşı zafer kazanabileceğini dile getirmişti. Bu noktada Musk’ın Dogecoin’in ölçeklenmesine ve bunun nasıl olacağına odaklandığını görüyoruz.

Öte yandan ücretleri 100 kat daha ucuza getirmenin yanı sıra, girişimcinin büyük planı Dogecoin’in blok süresini hızlandırmayı ve blok boyutunu 10 kat artırmayı da içeriyor. Dolayısıyla hem DOGE destekçileri hem Elon Musk, ileride Dogecoin’in Bitcoin’e karşı büyük bir zafer kazanacağını gösteriyor. Ancak bu noktada kripto para ekosisteminin geri kalanının pek de aynı fikirde olmadığını belirtmekte fayda var.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar