X


Dogecoin Fiyat Analizi ve Uzman Yorumları: DOGE Bu Seviyelerde Alım Fırsatı Yaratabilir

Dogecoin fiyat analizi.
16:59
18 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

En popüler şaka kripto para Dogecoin zirve seviyesinin %70 aşağısında işlem görüyor. Piyasadaki kararsızlık, DOGE’u yaklaşık üç haftadır serbest düşüşe sürükledi gibi görünüyor. Ancak tarihsel hareketler tekerrür ederse düşüş eğiliminin sonu gözüküyor.

Dogecoin Fiyatında Kritik Seviyeler

Dogecoin fiyatı, son 3 haftadır önemli bir düşüş dönemi geçirdi. Genel piyasa trendini takip eden DOGE, henüz yukarı yönlü eğilim için kayda değer bir sinyal vermedi. DOGE‘un 15’lik bir düzeltme daha kaydetmesi ve 0.196 dolar seviyesini tekrar ziyaret etmesi muhtemel gözüküyor.

Kısa vadeli görünüm aşağı yönlü olsa da piyasa katılımcıları Dogecoin fiyatının 0.196 dolarda bir tepki göstererek yükselmesini bekleyebilir. 4 Ağustos ve 28 Eylül’de görülen seviyelerde DOGE bariyerleri yeniden test etmiş ve iki ila dört hafta boyunca %70’lik bir artış performansı sergilemişti. Bu bağlamda Dogecoin‘in 0.196 dolarlık destek seviyesine çekilmesi alım fırsatı olarak değerlendirmelere yol açabilir.

Potansiyel Olarak Kaydedilmesi Beklenen Seviyeler

Bununla birlikte DOGE fiyatının 0.196 doları başarıyla test etmesi ve yükselişi tetiklemesi durumunda 0.311 dolara varan artışlar görülebilir. Satış baskısındaki önemli bir artış ise 0.16 doların tekrar test edilmesine neden olabilir. Dogecoin fiyatı bu bariyerin altında günlük bir kapanış üretirse yükseliş tezi geçersiz kılınır ve 0.08 dolarlık destek tabanına %50’nin üzerinde bir geri çekilme kaydedilebilir.

Dogecoin’in yanı sıra birçok meme coin düşüş eğiliminde performans sergiliyor. Dogecoin katili Shiba Inu, 0.000045 dolara kadar düşerken Baby Doge Coin, Floki Inu, Dogelon Mars, Dogs of Elon gibi şaka kripto paralar %10’a varan düşüş sekansları izledi. Genel piyasa trendinin kararsız olması ve lider Bitcoin’in 60.000 dolarda tutunma mücadelesi hareketli saatlere yol açarken yatırımcıların dikkatli olması en önemli konular arasında yer aldı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar